Dobre odżywianie w okresie świątecznym

Print
Good nutrition for the festive season
Okres świąteczny kojarzy nam się z radością, jednak może też być połączony ze stresem i zabieganiem, co utrudnia dbanie o zdrowe posiłki, ćwiczenia i wysypianie się. Susan Bowerman, Konsultantka Herbalife ds. Odżywiania, zdradza, jak przetrwać gorączkę świąteczną w dobrej formie.

Stosuj koktajl zastępujący posiłek, by kontrolować kalorie.

Koktajle zastępujące posiłek mogą pomóc Ci regulować dziennie spożycie kalorii, kiedy kuszą świąteczne łakocie. Koktajl odżywczy Formuła 1 Herbalife, przyrządzonyz mlekiem półtłustym lub sojowym, dostarczy Ci potrzebnej energii oraz białka. Jeśli wybierasz się na popołudniowe przyjęcie, jeden koktajl sprawi, że nie rzucisz się na jedzenie zaraz po przybyciu.

Jedz mnóstwo warzyw i owoców.
Warzywa i owoce zawierają niewiele kalorii i skutecznie zapobiegają przybieraniu na wadze. Dlatego są świetnym pomysłem na posiłek lub przekąskę. Nie zapomnij o nich również przy świątecznym stole.

Uważaj na alkohol.
Napoje alkoholowe mogą być źródłem zaskakująco dużej ilości kalorii. Aby kontrolować ich spożycie, spróbuj zastąpić co drugi drink alkoholowy napojem niskokalorycznym.  Jeśli nie wyobrażasz sobie towarzyskiej pogaduszki bez czegoś do picia, pomocna może okazać się szklanka gazowanej wody mineralnej z plasterkiem limonki albo cytryny.

Planuj spożycie kalorii z myślą o specjalnych potrawach świątecznych.
Wszyscy mamy potrawy, które nieodłącznie kojarzą się nam z okresem świątecznym i których nie jemy przy żadnej innej okazji.  Nie musisz rezygnować z tych wyjątkowych smakołyków, po prostu weź je pod uwagę przy planowaniu swojego budżetu kalorycznego i unikaj „pospolitych łakoci”, które będą dostępne również przez resztę roku.

Pamiętaj o ruchu

Wyznacz sobie czas na regularny trening. Pomoże Ci to kontrolować wagę i skutecznie zredukuje stres związany z gorączką świątecznych przygotowań. Jeśli nie ćwiczysz jeszcze regularnie, zacznij teraz, nie czekając na postanowienia noworoczne.  

Susan Bowerman, Dyplomowana dietetyczka, Certyfikowana Specjalistkads. Odżywiania Sportowego, Konsultantka ds. Odżywiania HerbalifePSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:13:33 | NAMP2HLASPX02