5 powodów dla stosowania maseczki kosmetycznej

Print
face_mask

Maseczki kosmetyczne to jeden z moich ulubionych produktów do pielęgnacji skóry. Łatwo je nałożyć, a dają mnóstwo frajdy i, co ważniejsze, zauważalne rezultaty. Najbardziej podoba mi się to uczucie elastyczności i sprężystości skóry już po pierwszym nałożeniu dobrej maseczki!


Czy maseczki kosmetyczne są dla każdego? Bez wątpienia! To idealny produkt do pielęgnacji skóry, pozwalający zaradzić wielu typowym problemom. Właściwie dobrana maseczka może nawilżyć skórę, usunąć nadmiar sebum i poprawić wygląd porów skórnych. To również znakomity sposób na usuwanie zanieczyszczeń. I jeszcze jedna zaleta: Uczucie zadbania godnego zabiegów w najlepszym spa - w zaciszu własnego domu!


Każdy program pielęgnacji skóry uwzględnia produkty do stosowania codziennie i co tydzień. Możesz stosować maseczkę raz w tygodniu lub częściej, w zależności od typu cery i Twoich potrzeb kosmetycznych. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla kobiet,
jak i mężczyzn - teraz opowiem, dlaczego.

 

5 powodów, dla których warto stosować maseczki kosmetyczneRelaks

Maseczki nie tylko zauważalnie poprawiają wygląd skóry - mogą mieć również działanie odświeżające. Twój nastrój poprawi się, kiedy wzbogacisz zakupiony produkt aromatycznymi olejkami eterycznymi o zapachu np. mięty lub rozmarynu, które pobudzą Twoje zmysły. Cały zabieg powinien być traktowany jako odrobina luksusu. Dlatego zadbaj o to, by przypadał na Twój czas wolny i był jednym z elementów większej całości. Zrób sobie gorącą kąpiel, zapal kilka świec i pozwól działać magii maseczki. Twoje zmysły czeka uczta, a Ty nie tylko zrelaksujesz ciało i umysł, ale zyskasz też wspaniale wyglądającą skórę.


Głębokie oczyszczanie

Codzienne oczyszczenie pomaga oczywiście pielęgnować skórę, pozbawiając ją zanieczyszczeń, sebum, resztek makijażu i innych niedoskonałości. Czy wiesz jednak, że właściwie dobrana maseczka kosmetyczna może podnieść cały proces na zupełnie nowy poziom? Tylko ona może pomóc Ci pozbyć się zanieczyszczeń kryjących się pod górnymi warstwami skóry. Niektórzy ludzie twierdzą nawet, że ich skóra przechodzi proces „detoksyfikacji”, ponieważ zauważają pozytywne zmiany jeszcze w trakcie zabiegu. Maseczki są niezwykle skutecznym sposobem na takie głębokie oczyszczanie, które prowadzi do zauważalnej i odczuwalnej poprawy stanu Twoich porów skórnych. Czego więcej chcieć?


Odblokowanie porów

Zabieg z użyciem maseczki zawierającej glinkę bentonitową pomaga usunąć brud i nadmiar sebum. Pozwala też pozbyć się martwych komórek skóry zbierających się na jej powierzchni. Wszystko to pomoże Ci zabezpieczyć się również przed zatykaniem porów.
A wszyscy dobrze wiemy, jaki to straszny kłopot! W naszych porach zbierają się różne nieprzyjemne rzeczy, co może sprzyjać rozwojowi bakterii. Jeśli tak się stanie, nasza skóra ma spore kłopoty, a nas czekają przebarwienia, inwazja wyprysków albo jeden ogromny pryszcz, który uprzykrzy nasze życie przez następne kilka dni. Regularne stosowanie maseczki kosmetycznej utrzyma powierzchnię naszej skóry w czystości, ratując nasze pory. To znakomity powód, by nie zwlekać dłużej!


Wspomaganie ogólnego planu pielęgnacji


Stosowanie maseczki wpływa korzystnie na działanie innych produktów do pielęgnacji skóry. Nie ma lepszego rozwiązania, jeśli chcesz, by Twój balsam do ciała na dzień, serum oraz kosmetyki na noc wchłaniały się szybciej i głębiej. Regularne zabiegi sprawią, że Twoje kosmetyki tonizujące, nawilżające i ochronne zyskają na efektywności, zapewniając Ci upragnione efekty.


Nakładanie maseczki w 5 prostych krokach

Krok 1: Przygotuj się na bałagan. Chyba, że zamierzasz nałożyć maseczkę w wannie, podczas kąpieli. Wtedy pokryj nią twarz, kark i szyję - a potem spokojnie się zrelaksuj.
Jeśli nie masz czasu na kąpiel, pamiętaj o odgarnięciu włosów tak, by nie znajdowały się blisko twarzy. Załóż też ubranie, które może się pobrudzić. Podczas nakładania maseczki zrobi się prawdopodobnie trochę bałaganu. Ale cóż, w tym tkwi cała frajda!

Krok 2: Zawsze zalecam, by maseczkę nakładać na świeżo oczyszczoną twarz. Przed rozpoczęciem zabiegu zastosuj swój codzienny kosmetyk oczyszczający, by usunąć
z powierzchni skóry brud, sebum oraz makijaż. Zapewni to maseczce maksymalną efektywność.

Krok 3: Wilgotnymi dłońmi nałóż maseczkę bezpośrednio na wilgotną skórę. W końcu nazwa „maseczka” nie wzięła się bez powodu. Po nałożeniu powinnaś wyglądać, jakbyś dosłownie nosiła maskę. Nigdy nie wcieraj preparatu w skórę. Nakładaj go, jak lukier na ciasto. Pomiń okolice oczu oraz dziurek nosowych - nałóż natomiast maseczkę na kark i szyję. Nie ma nic gorszego, niż pełna młodości twarz osadzona na starej, pomarszczonej szyi, prawda? Zawsze traktuję szyję jako część swojej twarzy.

Krok 4: Teraz po prostu czekamy! Możesz wykorzystać najbliższe dziesięć minut na relaks, ułożenie włosów, sprawdzenie poczty elektronicznej... Wybór należy do Ciebie. Pilnuj jednak czasu i postępuj zgodnie ze wskazówkami z instrukcji. Jeśli zalecenia są takie,
by pozostawić maseczkę na twarzy przez maksymalnie 15 minut, tak właśnie zrób.
Nie przedłużaj tego czasu do 20 czy 30 minut. Korzystne działanie produktu wynika z właściwego użytkowania. Dlatego bardzo dokładnie trzymaj się instrukcji.

Krok 5: Czas zdjąć maseczkę. Kosmetyki są zaprojektowane tak, by przylegać do skóry. Przy usuwaniu maseczki warto postępować delikatnie. Z pomocą ściereczki i dużej ilości wody łagodnie zmyj kosmetyk z twarzy. Opukaj skórę do sucha ręcznikiem - nie trzyj.


W kwestii stosowania maseczki - prościej się nie da.

Dodatek! Dwie najlepsze porady poprawiające komfort stosowania maseczki

Porada 1: Przed rozpoczęciem zabiegu nałóż odrobinę kremu nawilżającego w okolicach dookoła oczu. Pozwoli to ochronić ten niezwykle wrażliwy rejon przed odwodnieniem.

Porada 2: Kiedy maseczka wyschnie i przyjdzie czas jej zdjęcia, umieść ciepłą, mokrą ściereczkę na twarzy i przytrzymaj ją lekko na skórze przez kilka sekund. Kilkukrotne powtórzenie tego procesu pozwoli poluzować maseczkę i oddzieli ją od skóry. To ułatwi spłukiwanie i uczyni zdejmowanie maseczki łagodniejszym dla skóry.

***

Wszyscy, którzy jeszcze tego nie robią, powinni wprowadzić maseczki kosmetyczne do swojego planu pielęgnacji skóry. Dzięki poświęceniu kilku (relaksujących) minut Twoja skóra przejdzie zauważalną i odczuwalną przemianę. Może w maseczce nie wygląda się zbyt poważnie, ale to tylko źródło dodatkowej frajdy!

Nie zwlekaj więc z wprowadzeniem swojego planu pielęgnacji skóry na zupełnie nowy poziom dzięki maseczce kosmetycznej!

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji
i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife. Kliknij
tutaj., by odkryć linię produktów HerbalifeSKIN
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:31:14 | NAMP2HLASPX02