Sekrety urody, które musisz poznać!

Print
Sekrety urody, które musisz poznać!
Wszystkie mamy swoje sposoby na urodę – szczególnie przydatne w chwilach, kiedy to, co widzimy  w lustrze nie wywołuje uśmiechu na twarzy. Dzisiaj  podzielę się z Wami swoimi tajnymi sposobami na poprawienie urody i … nastroju!  
Prujące się szwy, połamane paznokcie, rozmazany makijaż, źle wykonany manicure … Nie sposób zliczyć, ile razy zdarzyły mi się takie krępujące przypadki – wydają się bez wyjścia! I właśnie w takich chwilach moje sposoby na urodę ratowały sytuację – szczególnie, kiedy byłam w biegu i nie miałam możliwości szukania pomocy specjalisty.

Jak usunąć ślady dezodorantu z ciemnych ubrań?


Ślady po dezodorancie nigdy nie wyglądają dobrze, ale to wcale nie oznacza, że cały dzień musisz o nich myśleć lub pilnie zmieniać ubranie. Jeśli masz pod ręką parę rajstop, potrzyj nimi ślad. Nylon skutecznie usunie plamę. Nie masz pod ręką rajstop? Spróbuj zrobić to samo wilgotnymi chusteczkami lub zwilżonym brzegiem ręcznika.  Staraj się, żeby chusteczka lub ręcznik nie były zbyt mokre i zawsze pocieraj w jednym kierunku, delikatnie ścierając ślad z ubrania.

Jak szybko poprawić rozmazany eyeliner?


Płynne eyelinery rozmazują się mniej niż te w ołówku.  Jednak używanie obu wymaga pewnej wprawy. Aby zapobiec katastrofie i konieczności zmywania makijażu, spróbuj  najpierw zrobić kreskę na powiece eyelinerem w ołówku, a dopiero następną warstwę  kosmetykiem w płynie lub żelu. Pierwsza, zrobiona ołówkiem warstwa będzie stanowiła bazę, dzięki której warstwa druga na pewno będzie się mniej rozmazywać. Pamiętaj, żeby zawsze zmyć obie warstwy przed snem.
Jeśli jednak już zauważyłaś, że kreska na powiece się rozmazała, przede wszystkim spróbuj nie pocierać oka palcami. Weź patyczek kosmetyczny lub, jeśli jesteś poza domem, użyj brzegu chusteczki higienicznej i delikatnie przetrzyj powiekę pod linią dolnych rzęs. W ten sposób nie wytrzesz równocześnie korektora lub podkładu i sprawisz, ze to co zostało z eyelinera będzie wyglądało równo i estetycznie!

Jak sprawić, żeby manicure był trwalszy?


Świeżo zrobiony manicure sprawia, że dłonie wyglądają zachwycająco. Jednak efekt ten znika błyskawicznie, jeśli nawet mała część lakieru odpryśnie w jakimś miejscu! Jak to zwykle bywa, lepiej zapobiegać niż potem się martwić, więc w momencie, kiedy lakier dokładnie wyschnie nałóż jeszcze jedną warstwę utwardzacza na same końcówki paznokci tak, aby zabezpieczyć kolor lakieru. Dobrze również zawsze mieć przy sobie lakier w torebce na wypadek, gdyby trzeba było podmalować miejsce, w którym powstał niespodziewany odprysk.

Jak szybko naprawić nadpruty szew?

Zdarzyło Ci się kiedyś, że na spotkaniu towarzyskim zauważyłaś, że odwinęła Ci się spódnica? Bez paniki! Postępując zgodnie z moimi wskazówkami uda Ci się zażegnać krępującą sytuację w oka mgnieniu.  Rozejrzyj się wokół za agrafką lub taśmą klejącą. Agrafki świetnie się sprawdzają w przypadku małych nadpruć. Bez problemu przytrzymają brzegi rozchodzącej się tkaniny do momentu kiedy będziesz mogła skorzystać z igły i nici lub oddać ubranie do krawcowej.
W sprzedaży można znaleźć także różne rodzaje taśmy sklejającej tkaniny na gorąco przy użyciu żelazka, lub specjalnych dwustronnych taśm do sklejania tkanin, ale w sytuacji podbramkowej musisz wykorzystać co masz pod ręką! Moim ulubionym trikiem na prujący się szew jest taśma izolacyjna, która przytrzyma  brzegi tkaniny tak długo, jak  będzie to potrzebne.

Jak zapobiegać zielonym plamom po sztucznej biżuterii?


Która z nas nie kocha okazałych naszyjników czy imitujących starocie pierścieni? One naprawdę przyciągają uwagę! Niestety, czasami po ich zdjęciu na skórze pozostają mało estetyczne zielone smugi. A oto proste rozwiązanie tego problemu: zanim założysz pierścionek, pomaluj jego wewnętrzną część bezbarwnym lakierem do paznokci. Poczekaj chwilę aż wyschnie i voila – Twoja biżuteria nie zabarwi już skóry na palcach na zielono. Ten sam trik działa w przypadku naszyjników i bransoletek. Jeśli zabezpieczysz lakierem tę część metalu, która wchodzi w kontakt ze skórą, unikniesz problemów.

Jak się pozbyć zagnieceń na ubraniach?


Pogniecione ubranie popsuje efekt każdej kreacji. Często podróżujesz i żyjesz na walizkach? Pomogę Ci poradzić sobie, nawet, kiedy nie masz pod ręką żelazka. Skorzystaj z prostownicy do włosów!
Ta sztuczka naprawdę działa! Nauczyłam się, ze żelazko do włosów lub prostownica  może w szybki sposób zlikwidować zagniecenia na ubraniach. Nie wszystkie zagniecenia uda się usunąć, ale te niewielkie na pewno. Na początku zawsze nastaw urządzenie na najniższą temperaturę, wyczyść je wilgotną szmatką, aby usunąć pozostałości produktów do pielęgnacji włosów. Następnie delikatnie umieść pomiędzy elementami grzejnymi prostownicy tę część tkaniny, na której znajduje się zagniecenie, ściśnij je przez sekundę kub dwie  i gotowe!

Jak znaleźć dobrego stylistę włosów?


Nowa fryzura potrafi zdziałać cuda i naprawdę poprawić Twoją pewność siebie. Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się na bardzo radykalną, a czasami sporo kosztującą zmianę, możesz bardzo żałować swojej decyzji i czuć się w nowej fryzurze niekomfortowo.  Niełatwo jest znaleźć fryzjera, który zrozumie Twoje potrzeby. Dobrym pomysłem jest popytanie o referencje bliższych i dalszych koleżanek, przeglądanie Internetu lub wypróbowanie kilku innych, mniejszych zabiegów u wybranego fryzjera zanim zdecydujesz, że to właśnie ta osoba może dokonać radykalnej zmiany  w Twojej fryzurze.  Wielu stylistów oferuje takie usługi jak podcinanie włosów,  czesanie, nakładanie refleksów. Dadzą Ci one możliwość przypatrzenia się jak dany fryzjer pracuje, zanim zainwestujesz w nową, zupełnie odmienną fryzurę.


Napisane przez ekspertkę ds. urody Jacquie Carter, Dyrektor ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie odżywiania zewnętrznego Herbalife

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:22:56 | NAMP2HLASPX02