Cellulit: Stawiamy czoła fałdkom na udach

Print
Cellulite: Tackling Those Thigh Dimples
Czy myślisz czasem o cellulicie? Czy masz cellulit? Cellulit to nierówności na skórze ud, które można zaobserwować u kobiet na całym świecie. Możesz zastanawiać się teraz:
„A cóż ona wie o cellulicie?” Pozwól, że zdradzę Ci mały sekret. Nigdy nie ćwiczyłam z kobietą, która nie miałaby cellulitu. I tak, owszem, ja również miałam z nim do czynienia!

Czym jest cellulit?
Wielu ludzi słyszało o „efekcie skórki pomarańczowej” pozwól jednak, że wyjaśnię dokładniej, czym jest cellulit: to po prostu podskórny tłuszcz. Tłuszcz ściśnięty pod powierzchnią Twojej skóry. Nierówności spowodowane są tym, że zbitki włókien kolagenowej tkanki łącznej są czasem rozpychane przez rozszerzające się komórki tłuszczowe.  Cellulit może wystąpić na pośladkach, udach i brzuchu kobiet oraz mężczyzn - chociaż to płeć piękna częściej zmaga się z tym problemem. Obalam też mit, że cellulit jest oznaką niezdrowej nadwagi - powszechnie uważa się dziś, że źródłem problemu są geny (i pech) i nie ma to związku z wagą, wiekiem czy poziomem sprawności.

Jak najlepiej pozbyć się cellulitu?

To temat gorących dyskusji i, niestety, zarówno lekarze jak i badacze są w większości zgodni, że całkowite pozbycie się cellulitu jest niemożliwe. Zdrowy, aktywny tryb życia może pomóc zmniejszyć widoczność niedoskonałości i, jeśli połączysz regularny wysiłek fizyczny ze zdrową dawką pewności siebie, możesz odegnać troski związane z tą przypadłością! W końcu w życiu chodzi o coś więcej, prawda? Cellulit nie oznacza, że jesteś niezdrowa, otyła lub nieatrakcyjna - znaczy tylko, że jesteś człowiekiem, bo przecież wielu ludzi ma cellulit!

Moja tajna broń w walce z cellulitem
Pewność siebie i świadomość własnej urody - bez względu na to, co widzi się w lustrze -  to najlepsza kuracja antycellulitowa, ponieważ to pewność siebie jest piękna! To, jak kroczysz przez życie - Twoja postura i nastawienie - jest tym, co ostatecznie dostrzegą otaczający Cię ludzie. Jeśli chcesz wzmocnić poczucie własnej wartości, spróbuj popracować nad rzeźbą mięśni nóg i pośladków, stosując trening oporowy oraz właściwą codzienną dietę. W moim przypadku to aktywność i zdrowie sprzyjają pozytywnemu nastawieniu, a wewnętrzne i zewnętrzne korzyści związane ze sprawnością sprawiają, że czuję się bardziej pewna siebie. 

Samantha Clayton, Dyrektor ds. Edukacji Fitness w Herbalife
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:08:11 | NAMP2HLASPX02