Fizyczna pewność siebie: Jak czuć się dobrze we własnym ciele

Print
Body_confidence_Jacquie_Carter
Porozmawiajmy o tym, jak zbudować kompleksowe poczucie wartości w stosunku do swojego ciała. Większość ludzi (bez względu na płeć) zmagała lub zmaga sięz problemami z fizyczną samooceną. Może nam się marzyć, na przykład, lepsza cera lub bardziej płaski brzuch. Obraz własnego ciała jest często powiązany z samooceną, ale nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy się czuć pewnie w swoich ciałach!

Bez względu na to, jak wyglądamy, warto skupić się na tym, kim jesteśmy dziś i nie grzęznąć w przeszłości. Odrzućmy przyjęte powszechnie kanony urody - poszukajmy jej w sobie. Najlepsze jest to, że jeśli nie jesteśmy z czegoś zadowoleni - mamy moc
to zmienić.

Powiedzmy sobie szczerze: najczęściej w nas samych przeszkadza nam to, na co inni ludzie nie zwróciliby uwagi.

Jednak kiedy pracujemy nad sobą i widzimy zmiany, rośnie nasza pewność siebie. A drobne zmiany mogą często przynieść ogromne efekty. Wszyscy mamy swoje, często bardzo różne troski - ale łączy nas to, że mamy kontrolę nad tym, jak postrzegamy samych siebie.
Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci poprawić samoocenę i stworzyć stabilny obraz swojego ciała:

Pewność siebie i obraz siebie są nierozłączne

• Zasada nr 1: Miej realistyczne oczekiwania!

Można, oczywiście, się irytować tym, że nie wygląda się tak, jak w wieku 22 lat. Chociaż, w przypadku większości z nas, oglądanie starych zdjęć nas samych w modnych kiedyś ubraniach często kończy się myślą: „Co mi wtedy strzeliło do głowy? Teraz wyglądam lepiej!” Bez względu na to, do której grupy należysz, ustalmy jedno - raz na zawsze: naprawdę wyglądamy lepiej, niż kiedyś!

• Zasada nr 2: Skup się na pozytywach!

Znasz to uczucie, kiedy ktoś mówi Ci - zupełnie niespodziewanie - że podobają mu się Twoje buty albo włosy? Albo kiedy ktoś pyta: „Czy dużo ćwiczysz?” Pomyśl, jak czujesz się w takich chwilach. Wszyscy mamy zalety, ale czasem zdarza się, że przesłania nam je ta jedna subiektywnie postrzegana wada.

Spójrz w lustro i skup się na tym, co dobre, a nie na tym, co złe. Czy masz lśniące włosy, iskrzące się oczy, śnieżnobiałe zęby, wyrzeźbiony brzuch albo promieniejącą skórę? Każdego dnia chwal siebie za to, co w sobie kochasz.

• Zasada nr 3: Zmiany są dobre

Jeśli chcesz coś w sobie zmienić, zrób to prędzej, niż później. Jeśli problemem są włosy, wypróbuj nową fryzurę. Martwi Cię twoja waga? Jeszcze dziś możesz wkroczyć na ścieżkę zdrowego i aktywnego trybu życia (chociażby dzięki Herbalife). Im szybciej zabierzesz się za wprowadzanie zmian, tym szybciej poczujesz się lepiej w swoim ciele!

Pamiętaj, że piękno mieszka w oku obserwatora, a nie na kolorowych stronach żurnali. Cofnij ramiona, stań prosto, trzymaj głowę wysoko i uśmiechnij się. Kochaj siebie, swoją rodzinę i swoich przyjaciół. Miej codziennie pod ręką komplement dla siebie i dla innych
- i czuj się pewnie, będąc sobą. Pewność siebie emanuje pozytywną energią. Jeszcze dziś możesz zmienić coś na lepsze. Pozytywny obraz siebie to pewność siebie!

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:23:40 | NAMP2HLASPX01