Pełna blasku skóra w kilka minut!

Print
How to get glowing skin in minutes!

Oczyszczanie powinno być pierwszym etapem zarówno porannych jak i wieczornych zabiegów pielęgnacji, ponieważ jest warunkiem niezbędnym dla utrzymania młodej, pełnej blasku skóry. Środki oczyszczające usuwają brud, sebum i zanieczyszczenia, świetnie nadają się też do zmywania makijażu.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety odniosą wymierne korzyści z porządnego oczyszczania twarzy. Nawet, jeśli Twoja twarz wygląda czysto, prawdopodobnie wcale taka nie jest! Niewidzialne zanieczyszczenia takie jak smog, dym czy perfumy osiadają na naszej skórze, mogąc powodować niepotrzebne uszkodzenia, jeśli nie zostaną właściwie usunięte.

Jaki środek oczyszczający wybrać?

Przede wszystkim, unikaj mydła w kostce. Jest ono zwykle opracowane z myślą o całym ciele i zawiera silniejsze składniki niż typowy środek oczyszcząjący do twarzy – dzięki dodatkowej sile mydło może lepiej czyścić i pozbawiać ciało przykrych zapachów. Skóra twarzy jest znacznie delikatniejsza (i bardziej podatna na starzenie się!), dlatego mydła w kostce używaj do reszty ciała, natomiast na delikatnej skórze twarzy stosuj środek oczyszczający o odpowiednim składzie.

Dobór odpowiedniego środka oczyszczającego jest bardzo ważny i będzie zależał od typu Twojej skóry.
  • Sucha skóra? Szukaj środków oczyszczających z nawilżaczem, bez siarczanów, które zawierają składniki takie, jak posiadający znakomite właściwości nawilżające aloes. Jak ocenić, czy masz suchą skórę? Najprawdopodobniej znajdziesz na niej miejsca suche lub złuszczające się, które będą wrażliwe na ekstremalne lub zmienne temperatury. Drobne zmarszczki są również często bardziej widoczne na suchej skórze. Zaletą suchej skóry jest to, że jest mało podatna na przebarwienia i wypryski
  • Bardziej tłustą skórę sygnalizuje nadmiar sebum w rejonie T twarzy (czoło, nos, podbródek i wewnętrzna część policzków). Ludzie o tłustej skórze są też zwykle bardziej podatni na przebarwienia i wypryski. Dobra wiadomość jest taka, że tłusta skóra wygląda młodziej, bo drobne zmarszczki są na niej mniej widoczne. Zastosuj beztłuszczowy środek oczyszczający.
Masz już środek oczyszczający odpowiedni do Twojego typu skóry? Oto przepis na pełną blasku skórę w kilku prostych krokach…

  1. Przed oczyszczaniem twarzy umyj ręce. Dzięki temu nie naniesiesz zarazków na skórę.
  2. Oczyszczaj skórę tylko ciepłą wodą. Unikaj wody zbyt gorącej i zbyt zimnej, ponieważ skrajne temperatury mogą uszkodzić naczynka włosowate skóry.
  3. Środek oczyszczający wmasowuj w skórę okrężnymi ruchami. Upewnij się, że pokrywasz nim całą powierzchnię twarzy oraz szyję i gardło. Uważaj na oczy.
  4. Po wmasowaniu środka oczyszczającego spłucz dokładnie twarz, następnie delikatnie osusz ją czystym ręcznikiem.
  5. Po oczyszczeniu zastosuj tonik, następnie nałóż swoje serum, krem/żel do oczu oraz nawilżacz na dzień lub noc, kończąc w ten sposób zabiegi pielęgnacyjne.
  6. Raz w tygodniu przeprowadź zabieg złuszczający, który usunie martwe komórki skóry. Spróbuj też maseczki na twarz.

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem Herbalife ds. edukacji i szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:07:25 | NAMP2HLASPX02