Czy Twoja skóra jest nawilżona?

Print
Is your skin hydrated?
Wiele osób zmaga się z problemem wysuszenia i odwodnienia skóry. Na szczęście, można zrobić wiele, by złagodzić ten stan.

Wysuszenie skóry dotyka najwięcej osób w sezonie jesienno-zimowym, ale niektórzy cierpią z tego powodu przez cały rok. Aby nawilżyć suchą skórę, trzeba zatrzymać w niej naturalną wilgoć. Jeśli skóra ulegnie bardzo mocnemu wysuszeniu, mogą pojawiać się na niej drobne pęknięcia, które czasami stają się bramą dla zarazków i bakterii. A to, niestety, prowadzi do infekcji. Dlatego wysuszenie skóry jest problemem natury nie tylko estetycznej, ale zdrowotnej. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry to ważny krok w ochronie organizmu przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Oto kilka skutecznych sposobów, jak dbać o skórę, by wyglądała świeżo i młodo.

Wybierz odpowiedni kosmetyk do oczyszczania
Zazwyczaj im łagodniejsze kosmetyki, tym mniej szkody dla skóry. Szukaj tych z formułami do cery suchej. Przeważnie mają postać mleczka lub kremowej emulsji. Rozglądaj za takimi składnikami, jak kojący aloes, który doskonale nawilża skórę. Unikaj mydeł w kostce zawierających silne detergenty i substancje zapachowe. Nie stosuj ich do mycia twarzy i zachowuj ostrożność, wybierając te do mycia ciała.
Rada: Oczyszczaj skórę wyłącznie przy użyciu ciepłej wody. Zbyt gorąca woda może ją jeszcze bardziej wysuszyć. Ogranicz kąpiele do kilku minut. Im dłużej się kąpiesz, tym większe ryzyko wysuszenia skóry. Długie moczenie się, zwłaszcza w gorącej wodzie, może pozbawić skórę jej naturalnych substancji natłuszczających. Wycierając się, nie pocieraj skóry, bo tarcie ręcznikiem także zdziera z niej warstwę ochronną. Zaraz po osuszeniu, gdy skóra jest wilgotna, wmasuj kosmetyki nawilżające. Pomoże to zatrzymać w skórze naturalną wilgoć i substancje natłuszczające.

Nawilżaj ciało od stóp po głowę

Zastanów się, czy nie dodać do swojego programu pielęgnacji twarzy nawilżającego serum zawierającego antyoksydacyjne witaminy. Stosuj je przed nałożeniem kremu na dzień z SPF i odżywczego kremu na noc wieczorem. Kosmetyki te wspomagają nawilżanie skóry i wygładzanie zmarszczek. Po prysznicu od razu wmasuj w ciało dobry balsam nawilżający. Zwróć szczególną uwagę na łokcie, kolana i stopy, czyli miejsca szczególnie narażone na wysuszenie. Pamiętaj powtórzyć aplikację w razie potrzeby.

Zainwestuj w nawilżacz powietrza
Nawilżacz powietrza przydaje się przez cały rok, a zimą to wprost konieczność dla osób mających suchą cerę. Chłodna mgiełka cudownie koi skórę.  Jeśli kupisz urządzenie wystarczające na całe mieszkanie, to świetnie. Jeśli nie, postaw jedno w sypialni, by wspomagało nawilżanie skóry nocą.
Rada: Jeśli nie masz nawilżacza, postaw naczynie z gorącą wodą na kaloryferze, a uzyskasz podobny efekt. 

Porządnie złuszczaj skórę
Porządne złuszczenie skóry od stóp do uszy naprawdę pomoże zachować odpowiednie nawilżenie skóry. Pomyśl o tym. Dobry scrub usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, odsłaniając nową, zdrową warstwę skóry. Nowsze komórki, najbliższe powierzchni, są najlepiej nawilżone. Złuszczenie starej warstwy umożliwia kosmetykom, zwłaszcza serum i kremom nawilżającym, szybsze i skuteczniejsze przeniknięcie w głąb skóry. Aby zwalczać wysuszenie, złuszczaj!

Nawilżaj się od środka
To najbardziej oczywista ze wszystkich wskazówek. Pij wodę. Kawa, napoje gazowane, soki… nie liczą się. Natomiast picie wody pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.
Wybierając kosmetyki niwelujące suchość skóry, szukaj takich składników, jak aloes, soja, owies, kwas hialuronowy i nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać nawilżenie na pożądanym poziomie. Masło shea, oliwa z oliwek, olejki: migdałowy, kokosowy i z awokado, to wspaniałe naturalne składniki, które cudownie pielęgnują skórze, przekazując jej swoje dobroczynne właściwości. 

To naprawdę proste. Drobne zmiany w codziennej pielęgnacji mogą złagodzić oznaki wysuszenia skóry. Dbaj o jej nawilżanie i ochronę przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pamiętaj, że zdrowa skóra jest najpiękniejsza.
Autorka tekstu: Jacquie Carter, ekspert ds. urody i dyrektor działu szkoleń kosmetycznych Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:10:28 | NAMP2HLASPX02