Obalamy mity na temat filtrów przeciwsłonecznych

Print
Obalamy mity na temat filtrów przeciwsłonecznych
Możesz sądzić, że wiesz wszystko na temat filtrów przeciwsłonecznych - jakiego SPF użyć i gdzie je nakładać - ale czy potrafisz odróżnić fakty od mitów? Nasza nieoceniona ekspertka ds. urody, Jacquie Carter, prześwietli kilka najpopularniejszych mitów związanych z ochroną przeciwsłoneczną. Zdradzi również, jak możesz lepiej ochronić skórę tak, by pozostała zdrowa i młoda...

MIT 1: „Tylko ludzie z jasną cerą potrzebują filtra przeciwsłonecznego”.

Bez względu na to, jak jasna lub ciemna jest Twoja cera, konieczność regularnego stosowania filtra przeciwsłonecznego dotyczy wszystkich. Bez odpowiedniej ochrony skóra każdego z nas może podrażnić się i przedwcześnie zestarzeć, dlatego zadbaj o nią odpowiednio. 

MIT 2: „Jeśli filtr przeciwsłoneczny jest wodoodporny, nie wymaga ponownego nałożenia.”

Wyrażenie „wodoodporny” może być mylące i nie powinno pojawiać się na opakowaniu bez dodatkowych wyjaśnień, ponieważ każdy filtr podlega w jakimś stopniu działaniu wody. Dlatego szukaj informacji o tym, jak długo dany filtr będzie zapełniał ochronę przeciwsłoneczną w przypadku pływania lub pocenia się, np. „SPF 15 - wodoodporny do 40 minut”.

MIT 3: „Filtry przeciwsłoneczne przeznaczone są tylko do pewnych obszarów ciała.”

Wszystkie odsłonięte rejony ciała - stopy, uszy, plecy, ramiona, nogi, kark, itp. - wymagają filtra. Większość ludzi dba przede wszystkim o swoją twarz, chcąc zapobiec zmarszczkom, ale wiele innych obszarów, takich jak ramiona, dłonie i nogi, narażone jest na uszkodzenia słoneczne przyjmujące postać plam starczych. Trzymanie małego słoiczka kremu z filtrem w samochodzie lub w torebce zachęci Cię do jego częstszego stosowania.

MIT 4: „Jeśli kosmetyki do makijażu zawierają filtr, dodatkowa ochrona nie jest potrzebna.”
Makijaż z filtrem jest często nakładany nierównomiernie (np. oprószenie różem lub maźnięcie podkładem), co nie zapewnia odpowiedniej ochrony. Używanie takich kosmetyków to niewątpliwa korzyść, ale stosowanie filtru nadal pozostaje ważne. Poszukaj codziennego kremu nawilżającego z SPF 30 i ochroną UVA/UVB.

MIT 5: „Filtry przeciwsłoneczne dla dorosłych chronią gorzej, niż te przeznaczone dla dzieci.”

Zarówno filtry dla dorosłych, jak i te dla dzieci zawierają te same substancje aktywne i zapewniają taką samą ochronę. Często różnią się jednak składem, np. łagodniejsze formuły, przeznaczone dla dzieci lub osób z wrażliwą skórą, mogą być bezzapachowe lub nie zawierać dodatkowych siarczanów.

MIT 6: „Filtr przeciwsłoneczny zakupiony w ubiegłym roku nadal można stosować.

Jeśli zostały Ci jeszcze resztki filtra przeciwsłonecznego z zeszłego roku, doradzam je wyrzucić. Powinniśmy chronić skórę zawsze, nie tylko o jednej porze roku, więc - przy codziennym stosowaniu – w Twojej kosmetyczce nie będą zalegać żadne resztki. Zawsze sprawdzaj również daty przydatności, ponieważ z upływem czasu filtry tracą na efektywności.


Jacquie Carter, Dyrektor ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania zewnętrzego
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:11:28 | NAMP2HLASPX02