Ponadczasowe piękno: jak wyglądać najlepiej w każdym wieku

Print
Ageless beauty: how to look your best at every age
Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem - zmienić powinny się również sposoby jej pielęgnacji! Oto kilka szybkich porad, które pomogą Ci wyglądać najlepiej w każdym wieku.

Pielęgnacja skóry - 20 lat:

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś planu pielęgnacji skóry, to teraz jest właściwy moment!
Ważne jest, by wcześnie wyrobić sobie nawyk właściwego dbania o skórę, ponieważ będzie to procentować w późniejszych latach.

Po wyjściu z okresu nastoletniości możesz zacząć pierwsze zmiany w cerze i w gospodarce hormonalnej. Twoja skóra będzie dostosowywać się przez kolejne 10 lat, więc poświęć nieco czasu na zorientowanie się co do swojego typu cery i dobranie odpowiedniego zestawu kosmetyków.  

Drobne zmiany w stylu życia również mogą pomóc. Zarwane noce i godziny spędzone na słońcu mogą odbić się niekorzystnie na wyglądzie Twojej skóry.  Jeśli jeszcze tego nie robisz, zacznij stosować codziennie kremy z filtrem przeciwsłonecznym.
Pomoże to utrzymać elastyczność i jędrność skóry. I chociaż spędzanie długich wieczorów ze znajomymi bywa bardzo kuszące, ogranicz się nieco, by wyglądać świetnie w ciągu dnia.

Pielęgnacja skóry - 30 lat:

Właśnie teraz możesz zacząć zauważać pierwsze oznaki starzenia się. Skóra zaczyna tracić kolagen i elastynę, a na Twojej twarzy mogą zagościć pierwsze, drobne zmarszczki. Korzystne może być uzupełnienie planu pielęgnacyjnego o dodatkowe kosmetyki nawilżające.
Często można również zaobserwować oznaki starzenia się w okolicach oczu.  Dlatego w tej dekadzie warto rozważyć poświęcenie dodatkowego czasu na pielęgnację skóry właśnie w tym obszarze.   

Potrzebujesz szybkiego triku przeciwko zmarszczkom mimicznym? Noś duże okulary przeciwsłoneczne! Im większe, tym lepsze. Duże szkła zapewniające ochronę UVA i UVB pozwalają na osłonienie większej części twarzy przed promieniami słońca. A dodatkowo okulary takie zmniejszają ryzyko mrużenia oczu.  Mrużenie oczu nie wygląda zbyt atrakcyjnie, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, kiedy jesteś na świeżym powietrzu lub prowadzisz samochód - w ten sposób opóźnisz pojawienie się zmarszczek wokół oczu.

Pielęgnacja skóry - 40 lat:

Jednym z najczęstszych problemów u kobiet po czterdziestce staje się nierówny odcień skóry. Może to wynikać ze zbyt częstego przebywania na słońcu skutkującego pojawianiem się plam (dlatego pamiętamy o filtrze!). Innym powodem może być wcześniejsza ciąża, skutkiem której - u części kobiet - jest ostuda (zwaną też „maską ciążową).

Inne zmiany hormonalne w tej dekadzie oraz możliwy początek menopauzy mogą sprawić, że nie raz zastanowisz się, gdzie podziała się Twoja młoda cera.  W tym czasie warto rozważyć wizytę u dermatologa, który posłuży radą i możliwymi rozwiązaniami dla Twojej zmieniającej się skóry. Pozwoli Ci to wyglądać i czuć się najlepiej, jak to możliwe.

Wiele kobiet po czterdziestce sądzi, że wiedzą, jak właściwie pielęgnować skórę, dlatego świadomość, że pewne zmiany mogą być jednak potrzebne, dotyka je szczególnie boleśnie.  Na szczęście małe zmiany składają się na duży efekt, więc do odzyskania kontroli może być potrzebne tylko kilka drobnych usprawnień.

Pielęgnacja skóry - 50 lat i później:

Kluczowym elementem pielęgnacji starzejącej się skóry jest nawilżenie! Około pięćdziesiątki skóra traci swoją elastyczność i może zacząć obwisać. Chociaż czasu nie wrócisz, to możesz zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry (i siebie)!

Warto również zrobić przegląd stosowanych kosmetyków. Jeśli nosisz ten sam makijaż już od kilkudziesięciu lat, nadszedł czas na odświeżenie stylu. Wiele kobiet narzeka, że ich oczy wydają się mniejsze - przemyśl więc dokładnie makijaż tej części twarzy. Maskara
to wprawdzie wspaniały wynalazek, ale możesz chcieć zmienić jej kolor z głębokiej czerni na łagodniejszy brąz i wypracować nowe, subtelniejsze metody podkreślenia piękna Twoich oczu. Nie zapominajmy też o mojej ukochanej zalotce - może uratować nas nawet
w najgorszy dzień!

Nie wstrzymamy czasu, ale możemy się starzeć pięknie i z godnie. Gdyby istniała fontanna młodości, mogłoby się okazać, że jej źródło znajduje się w odpowiednim nastawieniu. Jeśli czujesz się piękna, ten stan ducha uwidoczni się w Twoim wyglądzie - bez względu na Twój wiek!

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 02:17:01 | NAMP2HLASPX02