Pozbądź się opuchlizny pod oczami

Print
Eye bags

Czy trapią cię cienie i worki pod oczami? Czy worki nie znikają, bez względu na ilość snu? Mogę pomóc - porozmawiajmy o tym, jak pozbyć się opuchlizny pod oczami!

Nie wiem, jak to jest w Twoim przypadku, ale u mnie bywają takie poranki, kiedy budzę się, patrzę w lustro i nie poznaję sama siebie. Oczywiście, zwykle dzieje się tak po niedospanej nocy spędzonej na mieście.  Bez względu na powód, nikt nie chce budzić się z nieładnymi workami pod oczami. Ich widok sugeruje zmęczenie, stres, i, co gorsze,...STAROŚĆ!

Oto moje 4 proste porady, które pozwolą Ci zwalczyć opuchliznę pod oczami:
•    Postaraj się nie pić płynów na co najmniej 2-3 godziny przed snem. To właśnie zatrzymywanie płynów jest najczęstszym powodem opuchlizny pod oczami. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i wrażliwa, więc kiedy zaczyna zbierać się pod nią woda, odbija się to jej wyglądzie.
•    Precz z płaskimi poduszkami! Moja wieczorna mantra, już od kilku lat, to: „ Miękka poducha pod głową chroni przed poduchami pod oczami.” Płaskie poduszki sprzyjają gromadzeniu płynów pod oczami. Podnosząc lekko głowę na puszystej poduszce, zapobiegamy temu, zmniejszając ryzyko pojawienia się worków pod oczami.
•    Ogranicz spożycie alkoholu i soli. Obie te rzeczy są istotnymi czynnikami sprzyjającymi pojawieniu się opuchlizny, ponieważ mogą prowadzić do odwodnienia. Kiedy się odwadniamy, organizm broni się m. in. gromadząc całą dostępną jeszcze wodę.
•    Zwykłe zmęczenie jest kolejnym częstym winowajcą. Wszyscy mamy na sumieniu zbyt długie wieczory spędzone przed ekranem komputera lub telewizora. Nasze oczy, tak jak my sami, potrzebują odpoczynku. Pamiętaj, że sen piękności sprzyja, więc wysypiajmy się, żeby pozbyć się worków pod oczami raz na zawsze!

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:34:25 | NAMP2HLASPX01