Pożegnaj się z niesfornymi włosami

Print
Banish bad hair days forever
Są takie dni, kiedy fryzura po prostu nie wychodzi - mamy się wtedy ochotę zapaść pod ziemię, a nasza samoocena leci na łeb, na szyję. Spróbuj zastosować się do Tych porad, a Twoje włosy zawsze będą w najlepszym porządku.

Nie pastw się nad włosami

Sprawa jest prosta: jeśli chcemy, żeby włosy szły nam na rękę, musimy okazać im trochę czułości. Powiedzmy „nie” przemocy wobec włosów! Odłóżmy buchające gorącym powietrzem suszarki, lokówki, prostownice - dajmy włosom odetchnąć. Nadmierny żar uszkadza i wysusza włosy oraz skórę głowy, a z czasem może nas pozbawić ochronnej warstwy tłuszczu. Skutki? Włosy są suche, splątane i łamliwe.
Oszczędź włosom skwaru. Jeśli to możliwe, pozwól włosom schnąć swobodnie przynajmniej raz w tygodniu tak, by odpoczęły od złowrogich narzędzi stylizacyjnych.
Jeśli już z nich korzystasz, to przestaw je na niższe obroty i zastosuj spray termoochronny, który stworzy powłokę zapobiegającą uszkodzeniu włosów. Im szybciej zaczniesz szanować włosy, tym zdrowiej zaczną one wyglądać.

Znajdź czas na pielęgnację włosów
Czasem nasze dni są tak szalone, że włos się jeży na głowie. Ale prawda jest taka, że niesforne włosy to nasza wina. Lepiej będzie nie myć włosów rano, jeśli nie masz czasu zrobić tego właściwie.

Prawidłowe mycie włosów rządzi się kilkoma prostymi zasadami:
•    Wyszoruj skórę głowy, by usunąć nadmiar tłuszczu i resztki kosmetyków.
•    Spłucz włosy dokładnie, usuwając wszelkie ślady szamponu i odżywki. Większość szamponów i odżywek potrzebuje dużej ilości wody by usunąć brud i osad oraz uwolnić składniki odżywcze. Włosy niespłukane wystarczająco dokładnie będą zbite, tłuste i trudne do uczesania.
•    Jeśli stwierdzisz więc, że wystarczy już tego spłukiwania, na wszelki wypadek popłucz jeszcze przez chwilę. Aby zamknąć epidermę włosa, nadając mu większy połysk, używaj zimnej lub letniej wody - nigdy gorącej.

Nie przesadź z produktami do stylizacji

Prawda jest taka, że im więcej chemikaliów nakładamy teraz na włosy, tym bardziej prosimy się o kołtuny później. Kosmetyki do włosów mogą je obciążać, sprawiając, że fryzura będzie oklapnięta i matowa. Daj włosom odetchnąć.

Szybkie triki zapewniające idealną fryzurę każdego dnia

1) Wybierając szampon lub odżywkę, szukaj składników silnie nawilżających i odżywiających.

2) Nie stosuj siarczanów! Siarczany niszczą i wysuszają włosy, mogąc osłabić ich kolor.

3) Jeśli sądzisz, że wystarczy już spłukiwania, spłukuj dalej, licząc do dziesięciu.

4) Twoje włosy są najsłabsze, kiedy są mokre - kiedy więc czeszesz wilgotne włosy, rób to delikatnie. Odczekaj też do całkowitego wyschnięcia przed spięciem ich w kucyk lub kok. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

5) Rozważ zakup dobrej suszarki jonizującej. Może to przyspieszyć proces suszenia, zmniejszając ryzyko uszkodzeń. Pamiętaj, im głośniejsza jest Twoja suszarka, tym, prawdopodobnie - jest gorszej jakości. 

6) Ogranicz stosowanie produktów stylizacyjnych do włosów, by uniknąć oklapniętej, splątanej i tłustej fryzury.

Wszyscy wiedzą, że zły dzień może pogorszyć tylko spędzenie go w złej fryzurze!

Te szybkie, proste porady pozwolą Ci nie martwić się o to już nigdy więcej. Zdrowe włosy to włosy szczęśliwe!

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:27:06 | NAMP2HLASPX01