Skóra wrażliwa? Dbaj o nią mądrze!

Print
winter_skin

Nikt nie lubi generalizacji, dlatego ciągłe słuchanie, że istnieją tylko trzy podstawowe rodzaje skóry - tłusta, wrażliwa i „normalna” może być frustrujące. Jeśli nie pasujesz dokładnie do żadnej z tych kategorii, wybór produktów pielęgnacji skóry bywa nie lada wyzwaniem. Dziś zamierzam się skupić na skórze wrażliwej, podając kilka porad dla wielu osób, które borykają się właśnie z tym rodzajem cery. Przydadzą się one również osobom niepewnym swojego rodzaju skóry oraz dla tym, którzy mają cerę „mieszaną”.

Chociaż nie jest to żelazną regułą, cera wrażliwa zwykle bywa bardzo delikatna i wymaga szczególnej dbałości.  Wiele osób ma wrażliwą skórę, a zrozumienie jej typu to podstawa przy wyznaczaniu właściwego planu pielęgnacji.  

1. Chroń swoją skórę filtrem słonecznym

Filtr UV to podstawa przy każdym typie skóry, jednak skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na żar i promienie słoneczne. Niezwykle istotne jest, aby osoby o wrażliwej cerze nakładały filtr słoneczny codziennie.

2. Postaw na delikatność, nie przesadź z oczyszczaniem skóry wrażliwej

Przesadne złuszczanie lub oczyszczanie skóry wrażliwej może prowadzić do podrażnień. Stosowanie letniej wody jest również korzystne, ponieważ wysoka temperatura to kolejny czynnik podrażniający. 

3. Unikaj obcisłych tkanin

U osób o skórze wrażliwej nie tylko twarz może wymagać delikatnego traktowania. W wielu przypadkach wrażliwość skóry dotyczy całego ciała! Dobierając ubrania, postaw na luźne, „oddychające” tkaniny.

4. Zadbaj o zdrowie skóry również od wewnątrz

Zdrowe nawyki, takie jak utrzymanie odpowiedniego nawodnienia i zbilansowanej diety oraz regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić zarówno Twoją kondycję jak i wygląd - bez względu na typ skóry.

5. Wstępne testowanie nowych produktów to nie strata czasu

Kupowanie nowych produktów do pielęgnacji skóry lub makijażu może dać wiele radości, ale pamiętaj o przetestowaniu ich przed zakupem.  Taki test to prosty środek ostrożności, który polega na nałożeniu odrobiny produktu na mały obszar skóry w celu sprawdzenia jej reakcji.  W zależności od poziomu wrażliwości, należy go przeprowadzić przynajmniej na 24 godziny (do tygodnia) przed planowanym zakupem i zastosowaniem produktu. Jeśli masz wrażliwą skórę, wiesz też najlepiej, które jej obszary będą najbardziej odpowiednie do testu - polecam jednak nałożenie próbki produktu na skórę za uchem lub w innym mało widocznym miejscu.  Jeśli po tygodniu od testu nie zaobserwujesz żadnej niepokojącej reakcji, produkt najprawdopodobniej jest bezpieczny dla Twojej skóry.

Poświęcając uwagę i czas, zyskasz możliwość wyjścia w świat z łagodną, piękną skórą będącą wizytówką Twojej nowo nabytej pewności swojego ciała.  Pamiętaj o traktowaniu swojej skóry z szacunkiem; to w końcu największy organ ludzkiego ciała. Jeśli masz wrażliwą skórę pamiętaj - nie jesteś sam/a!

W pielęgnacji skóry, jak w życiu, nie ma prostych rozwiązań dla wszystkich - ta rada przyda się jednak każdemu: w przypadku podrażnienia skóry, skontaktuj się ze swoim lekarzem. Lepiej chuchać na zimne!

Pamiętaj: Termin „wrażliwa skóra” używany w tym artykule nie odnosi się do stanu zdiagnozowanego medycznie, który powinien być leczony zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Dyrektor ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie odżywiania zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:16:57 | NAMP2HLASPX02