Spierzchnięte wargi?

Print
Spierzchnięte wargi? 5 sposobów na to, by Twoje us
Problem suchych, spierzchniętych warg dotyka, częściej lub rzadziej, każdego z nas. Nasze usta są wrażliwe i potrzebują ochrony. Czynniki pogodowe takie, jak słońce, wiatr, zimne i suche powietrze mogą im naprawdę dopiec. Czas przejąć inicjatywę i przegonić spękane usta raz na zawsze!

Chłodna aura zimowa może naprawdę dać się we znaki naszej skórze, szczególnie w okolicy ust. Podzielę się więc z Tobą moimi pięcioma najlepszymi trikami, które pozwolą Ci nie wstydzić się całusów w zbliżającym się okresie imprez!

Jak chronić się przed spękaniem ust.

Porada nr 1: Ochrona to klucz
Nasze wargi chronione są bardzo cienką warstewką skóry i zawierają niewiele melaniny, która jest niezbędna do ochrony przed promieniami słonecznymi. Dlatego zawsze stosuj balsam do ust z ochroną SPF UVA/UVB, by zapobiec negatywnemu działaniu słońca.
Ja trzymam jeden egzemplarz w torbie, drugi w samochodzie, trzeci w biurku... zawsze mam go pod ręką. Nasze wargi są tak wrażliwe - pamiętajmy o ich ochronie.

Porada nr 2: Nawodnienie

W ciągu dnia piję mnóstwo zielonej herbaty i wody, ponieważ pękanie warg to sygnał, że organizm się odwadnia i potrzebuje płynów. Szklanki w górę!

Porada nr 3: Nie liż warg

Nasze wargi nie wydzielają ani potu, ani sebum, co czyni je podatnymi na odwodnienie.

Kiedy wysychają, mamy w zwyczaju je oblizywać. I chociaż może to przynieść chwilową ulgę, na dłuższą metę pogarsza sprawę. Nasza ślina szybko paruje, pozostawiając usta jeszcze bardziej wyschniętymi. To błędne koło, które musimy przerwać. Oprzyj się pokusie oblizywania warg, w zamian nakładając na nie balsam nawilżający.

Porada nr 4: Zażywaj witaminy

Uwierz, lub nie, brak witamin wpływa negatywnie na całe nasze ciało - wewnątrz i na zewnątrz. Jednym z efektów takiego deficytu mogą być również spierzchnięte wargi. Zadbaj więc o zróżnicowaną, zdrową dietę i rozważ zażywanie suplementów multiwitaminowych zawierających witaminę B, C i E - w ten sposób odżywisz swoje usta.

Porada nr 5: Jedz zdrowo
Zdrowa dieta uwzględnia niezbędne kwasy tłuszczowe, które sprzyjają również naszym ustom. Jeśli brakuje nam tych tłuszczów, odbije się to prawdopodobnie na naszych wargach. Warto więc, by nasz dieta zawierała świeże owoce, warzywa, ryby, pełne ziarna i oliwę z oliwek. Ja stosuję również suplement diety z kwasami omega-3, ponieważ mają one szczególnie dobroczynny wpływ na naszą skórę i wargi.

Postępując zgodnie z tymi poradami Ty też unikniesz suchych spękanych ust. I nie uchylisz się już przed żadnym buziakiem.

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:03:06 | NAMP2HLASPX02