Efekt plateau w utracie wagi?

Print
Reached a weight-loss plateau?

O efekcie plateau w utracie wagi mówimy wtedy, kiedy osoba stosująca program zarządzania wagą przestaje chudnąć. Jest to powód frustracji u wielu dietetyków.
Ekspertka Herbalife ds. Odżywiania, Susan Bowerman, pomoże nam zrozumieć przyczyny tego zjawiska. Podsunie również kilka pomysłów na to, jak pokonać tę przeszkodę
i ponownie zmierzać ku wytyczonym celom utraty wagi.

Pięć sposobów na efekt plateau:
•    Prowadź dzienniczek posiłków, który pozwoli Ci kontrolować ilość spożywanych kalorii - może okazać się, że obecnie liczysz kalorie mniej uważnie, niż na początku diety, kiedy mogło Ci się zdarzać oglądać każdy spożywany kęs. W tym wypadku dzienniczek pomoże Ci wrócić na właściwą drogę.

•    Zastąp dwa posiłki dziennie koktajlem proteinowym - pozwoli Ci to zmieścić się w wyznaczonym budżecie kalorycznym. Sporządzając koktajl, wiesz dokładnie, ile kalorii zawiera każdy z produktów - odżywka białkowa, mleko, owoce - nie musisz więc zgadywać przy liczeniu. Zastąp koktajlem dwa posiłki i zjedz zdrowy trzeci posiłek. Całość uzupełnij niskotłuszczowymi przekąskami - produktami bogatymi w białko, warzywami i owocami.

•    Jedz mniej na mieście - bez względu na to, jak bardzo kontrolujesz się podczas wizyty w restauracji, oszacowanie wartości kalorycznych poszczególnych dań jest zwykle bardzo trudne, ponieważ nie masz wglądu w proces ich przygotowania.

•    Zwiększ aktywność, szczególne trening siłowy - jeśli ćwiczysz już od jakiegoś czasu, nie zwiększając intensywności wysiłku, możesz już nie spalać tylu kalorii, co na początku. Wprowadź nowe ćwiczenia do programu, podkręć intensywność, podnieś kilka ciężarów.

•    Możliwe też, że udało Ci się osiągnąć optymalną wagę - jeśli masz taką możliwość, skontroluj skład ciała. Mięśnie są bardziej „zbite” i zajmują mniej miejscaniż tłuszcz - jeśli więc ilość tkanki mięśniowej jest u Ciebie ponadprzeciętna, możesz ważyć więcej, niż uważasz za stosowne. Jeśli ilość tkanki tłuszczowej będzie w granicach normy, może okazać się, że nie masz już kilogramów do zgubienia.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:19:23 | NAMP2HLASPX02