Prosty sposób na to, by czuć się pięknie

Print
feelBeautiful

Pewność siebie to podstawa

Może powtarzamy to do znudzenia, ale kluczem do tego, by czuć się pięknie każdego dnia, jest pewność siebie. To ona sprawia, że niektórzy zawsze potrafią być w centrum uwagi, niezależnie od tego, jak wyglądają. Możesz wykorzystać ją na swoją korzyść. Musisz wprowadzić w czyn postawę pewności siebie, więc porzuć negatywne myśli i zacznij myśleć o sobie pozytywnie przez cały dzień. Skoncentruj się na swoich cechach, które naprawdę w sobie lubisz. Odpędź negatywne przekonania na temat swojego wyglądu, jakie mogą przychodzić Ci do głowy.

Uśmiechnij się

Uśmiech błyskawicznie poprawia samopoczucie i dodaje urody. Nie wierzysz? Spróbuj uśmiechnąć się, nawet jeśli nie jesteś w dobrym humorze. Jak się teraz czujesz? Uśmiech nie tylko poprawia nastrój, ale także sprawia, że wyglądamy i czujemy się piękniejsi. Gdy ktoś się uśmiecha, inni postrzegają go jako kogoś bardziej atrakcyjnego. Znasz łatwiejszy sposób na lepszy wygląd?

Przestań się porównywać

Porównując się z innymi, łatwo wpadamy w pułapkę dostrzegania swoich słabości, co nieuchronnie obniża poczucie własnej wartości. Każdy człowiek jest niepowtarzalny. Masz wiele pozytywnych cech, których innym może brakować. Najlepszy sposób, by czuć się pięknie w swojej skórze, to zamiast ciągle porównywać się z innymi, postrzegać siebie jako osobę jedyną w swoim rodzaju i skupiać się na swoich mocnych stronach. 

Wypróbuj nową stylizację

Czasami grzęźniemy w przyzwyczajeniach, które mogą przyczyniać się do tego, że nie czujemy się piękni. Może warto to zmienić za sprawą nawet niewielkiej metamorfozy? Odświeżenie stylu może dostarczyć Ci przyjemności i odmiany, których potrzebujesz, by wyrwać się z rutyny i na nowo poczuć się pięknie. Nowa fryzura, zmiana kolorystyki makijażu lub stylu ubierania się mogą zdziałać cuda.

Spotkałam wiele osób, które utknęły w minionych dekadach, bo zanadto uległy przyzwyczajeniom lub brakowało im pewności siebie, by coś zmienić. Ale żyjemy w świecie, który ciągle się zmienia – my też powinniśmy. Wybierz styl, w którym czujesz się dobrze. Pamiętaj, by odświeżać go nowymi kolorami lub cięciem (włosów lub ubrań). Zyskasz pewność siebie, wiedząc, że wspaniale wyglądasz. I stawisz czoła światu.

Wyprostuj się

Sposób, w jaki siedzisz lub stoisz, mówi wiele o tym, co myślisz na swój temat. Osoby o ładnej postawie ciała za sprawą komunikacji niewerbalnej wysyłają światu sygnał, że czują się pewnie. Nawet jeśli nie czujesz się atrakcyjnie, wysoko uniesiona głowa, proste plecy i ramiona przekażą komunikat o poczuciu własnej wartości. Gdy tylko przyłapiesz się na tym, że się garbisz, poświęć kilka sekund na skorygowanie swojej postawy. Powinnaś poczuć się bardziej pewnie, a nawet piękniej.

Rozpieszczaj siebie

Czasami potrzebujesz po prostu relaksującego zabiegu, by poczuć się lepiej. Gdy jesteśmy zmęczeni, zestresowani lub zaniepokojeni, zapewne nie czujemy się piękni. Postaraj się zrobić przerwę, na godzinę lub na jeden dzień, by odzyskać kontakt ze swoim prawdziwym „ja”. Umysł w stanie relaksu oznacza więcej pozytywnych uczuć względem samego siebie. Możesz spróbować dowolnej relaksującej aktywności: popołudniowego spaceru po parku (pamiętaj o kremie z filtrem, oczywiście), wizyty w salonie kosmetycznym czy zakupu nowego ubrania. Do moich ulubionych sposobów należy wizyta u fryzjera – elegancko ułożona fryzura działa jak zaklęcie w dni, gdy nie czuję się wystarczajaco piękna.

Tekst: Jacquie Carter, dyrektor odżywiania zewnętrznego Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-03-19 13:03:10 | NAMP2HLASPX02