Zacznij swój dzień pozytywnie

Print
1runners

Oto pięć korzyści związanych z ćwiczeniami. Sprawdź, dlaczego warto wstać rano i zrobić trening.

Koncentracja

Wykonanie treningu pozwala lepiej skupić się na rzeczach, które są do zrobienia w ciągu dnia. Poranny jogging wycisza i uspokaja, dając jasność myśli, potrzebną do starannego zaplanowania dnia.

Postaraj się poświęcić parę chwil w trakcie treningu na podjęcie decyzji, jak spędzisz dany dzień, by dobrze go wykorzystać.

Ustal priorytety

Czasem w ciągu dnia pojawia się tyle ważnych zadań, że zaplanowany na wieczór trening łatwo może zejść na dalszy plan. Zawsze, gdy okazuje się, że coś jest ważniejsze niż ćwiczenia, Twoje dobre intencje idą na marne.

Ominiesz ten problem, wstając rano i zaczynając dzień od ćwiczeń.

Nastaw się pozytywnie

Ćwiczenia stymulują uwalnianie endorfin czyli hormonów szczęścia, a zastrzyk naturalnych hormonów skutecznie poprawia samopoczucie.

Rozpoczęcie dnia od treningu wprawi Cię w pozytywny nastrój. Może to wpłynąć dobroczynnie na życie Twoje oraz wszystkich innych ludzi, z którymi będziesz mieć kontakt w ciągu dnia.

Osiągaj

Ukończenie z sukcesem zaplanowanego treningu pomoże Ci budować poczucie pewności siebie, a osiąganie zamierzonych celów przyniesie ogromną satysfakcję. Przyswajając sobie dobre nawyki i ćwicząc rano, osiągasz ważny cel – żyjesz aktywnie.

Metabolizuj

Poranny trening może pomóc Ci spalić dodatkowy tłuszcz w ciągu dnia. Zaczynając dzień od ćwiczeń, przyspieszasz swój metabolizm i zmuszasz organizm do zużywania energii na regenerację przez resztę dnia. Ćwiczenia mogą poprawić tempo metabolizmu, dzięki czemu organizm będzie szybciej spalał kalorie.

Wiem, że istnieje mnóstwo powodów, dla których uważasz, że trening wcześnie rano nie jest dobrym pomysłem. Jednak rozpoczynanie dnia od czegoś tak pozytywnego, jak zadbanie o własne ciało, może poprawić Twoją efektywność w innych dziedzinach życia. Gdy trening jest jedną z pierwszych czynności, jakie wykonujesz codziennie, zmniejsza się ryzyko, że stanie się przykrym obowiązkiem.

Z drugiej strony, zawsze powtarzam: „Lepiej ćwiczyć trochę niż nie ćwiczyć w ogóle”. Każda pora dnia będzie dobra na trening. Dopilnuj, by codziennie znaleźć czas na jakąś formę aktywności fizycznej. Postaraj się być konsekwentnym i nie pozwól, by wymówki sprowadziły Cię z właściwej drogi, którą możesz dotrzeć do najlepszej wersji samego siebie.

Autorem jest Samantha Clayton, dyrektor ds. edukacji fitness w Herbalife.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-04-26 06:12:33 | NAMP2HLASPX02