Zacznij swój dzień pozytywnie

Print
1runners

Pięć korzyści, które przekonają Cię, że warto wstać rano i od razu zabrać się za ćwiczenia

Skoncentruj się

Wykonanie treningu rano pozwoli Ci lepiej skupić się na rzeczach, które musisz zrobić przez resztę dnia. Przekonałam się, że poranny jogging wycisza mnie i uspokaja, dając jasność myśli, potrzebną do zaplanowania dnia i dopilnowania, by o niczym nie zapomnieć. Postaraj się poświęcić parę chwil w trakcie treningu na podjęcie decyzji, jak spędzisz dany dzień, by wykorzystać go jak najlepiej.

Ustal priorytety

Wiele osób mówi mi, że zawsze planują poćwiczyć, ale potem w ciągu dnia pojawia się mnóstwo ważniejszych zadań, które spychają trening na odległy plan.

Ile razy Twoje dobre intencje poszły na marne, bo obowiązki i napięty plan dnia nie pozostawiły Ci czasu ani energii na zadbanie o sylwetkę? Jeśli wstaniesz rano i zaczniesz dzień od ćwiczeń, uda Ci się zrealizować swoje zamierzenia.

Nastaw się pozytywnie

Popraw swoje samopoczucie naturalnym zastrzykiem hormonów. Ćwiczenia stymulują uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Rozpoczęcie dnia od treningu wprawi Cię w pozytywny nastrój, co wpłynie dobroczynnie na Twoje własne życie i życie ludzi, z którymi będziesz mieć kontakt w ciągu dnia.

Osiągaj

Ukończenie z sukcesem zaplanowanego treningu pomoże Ci budować poczucie pewności siebie. Satysfakcja płynąca z osiągnięcia celu to jedno z najprzyjemniejszych odczuć, zarówno w sporcie, jak również w codziennym życiu. Przyswajając sobie dobre nawyki i ćwicząc rano, osiągasz ważny cel – żyjesz aktywnie. 

Metabolizuj

Poranny trening może pomóc Ci spalić dodatkowy tłuszcz w ciągu dnia. Zaczynając dzień od ćwiczeń, przyspieszasz swój metabolizm i zmuszasz organizm do zużywania energii na regenerację przez resztę dnia. Ćwiczenia mogą poprawić tempo metabolizmu, dzięki czemu organizm będzie szybciej spalał kalorie.

Wiem, że istnieje mnóstwo powodów, dla których uważasz, że trening wcześnie rano nie jest dobrym pomysłem. Jednak rozpoczynanie dnia od czegoś tak pozytywnego, jak zadbanie o własne ciało, może poprawić Twoją efektywność w innych dziedzinach życia.  Gdy trening jest jedną z pierwszych czynności, jakie wykonujesz codziennie, zmniejsza się ryzyko, że stanie się przykrym obowiązkiem.

Z drugiej strony, zawsze powtarzam: „Lepiej ćwiczyć trochę niż nie ćwiczyć w ogóle”. Każda pora dnia będzie dobra na trening. Dopilnuj, by codziennie znaleźć czas na jakąś formę aktywności fizycznej. Postaraj się być konsekwentnym i nie pozwól, by wymówki sprowadziły Cię z właściwej drogi, którą możesz dotrzeć do najlepszej wersji samego siebie.

Samantha Clayton, AFAA, ISSA, Dyrektor działu edukacji fitness w Herbalife

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 02:23:57 | NAMP2HLASPX01