Zostań mistrzynią naturalnego wyglądu

Print
HL_how_to_master_natural_beauty_look

Podstawą naturalnej urody jest strategiczne stosowanie makijażu tak, by podkreślić swoją naturalną cerę i najlepsze cechy! „Naga piękność” to czysta, świeża skóra i naturalne podejście w kwestii kosmetyków. Perspektywa rezygnacji z makijażu może być nieco przerażająca, ponieważ przyzwyczaiłyśmy się do maskowania niedoskonałości za pomocą podkładu i korektora. Nie lękajcie się jednak! Naturalna uroda nie zakazuje makijażu - chodzi raczej o pozwolenie, by to naturalna, zdrowa cera i wrodzone cechy grały główną rolę. Sztuką jest tu zrozumienie gry światła i cienia, matowości i połysku, faktury i gładkości oraz tego, jak wykorzystać efektywnie te wszystkie przeciwieństwa tak, by nie musieć polegać na ciężkich kosmetykach lub nachalnych kolorach.

Jeśli chcesz spróbować takiej naturalności, musisz zacząć od dokładnego przyjrzenia się samej sobie. Obejrzyj w lustrze swoją twarz bez żadnego makijażu, zwracając dokładnie uwagę na swoje najważniejsze cechy. Bez względu na to, czy kochasz właśnie te elementy, czy nie, rozważ ostateczny efekt, który chcesz osiągnąć. Techniki naturalnej urody również podkreślają korzystne cechy, odwracając uwagę od niedoskonałości - pozwalają jednak również zabłysnąć Twojej naturalnej cerze.

Oto kilka sposobów na to, by osiągnąć nowy, naturalny i olśniewający wygląd:

Oczyszczanie, peeling, nawilżanie:

Jasna, czysta cera to fundament dla każdego rodzaju makijażu, a w przypadku podejścia minimalistycznego - element efektu końcowego! Obmyj skórę dokładnie środkiem oczyszczającym właściwym dla Twojej cery oraz ciepłą wodą; osusz skórę do sucha, opukując ją czystym ręcznikiem, następnie nałóż odpowiedni dla Twojej cery krem nawilżający na twarz i okolice oczu. Nie zapomnij też o filtrze przeciwsłonecznym! Wielokrotnie wspominałam już, jak ważna jest ochrona skóry przed słońcem. A skoro już mówimy o pielęgnacji skóry, rozważ stosowanie peelingu dwa razy w tygodniu.

Nie przesadź z makijażem:
Zamiast ciężkiego podkładu użyj wersji transparentnej. Zastosowanie bazy matowej pozwoli wygładzić cerę i wypełnić zmarszczki. Ułatwi też rozprowadzenie transparentnego podkładu i wzmocni jego trwałość. Dla jeszcze bardziej naturalnego efektu, zastosuj tonujący krem nawilżający i zrezygnuj zupełnie z podkładu. Tonujący krem nawilżający nałóż równomiernie na kilka niewielkich obszarów, zaczynając od środka twarzy i kierując się
ku jej krawędziom. Jeśli chcesz jednak zastosować podkład w pudrze lub płynie, nakładaj go pędzelkiem, pociągnięciami od środka twarzy na zewnątrz. Zadbaj o właściwe rozprowadzenie. Pędzelek pozwoli na osiągnięcie bardziej naturalnego efektu, niż gąbka.

Puder brązujący i róż:
Do podkreślenia pożądanych cech zastosuj puder brązujący i/lub róż. Bronzer w płynie, kredce lub kompakcie zapewni cerze ciepłą nutkę opalenizny. Niewielką ilość pudru nałóż w miejsca najczęściej wystawione na działanie słońca, na przykład grzbiet nosa, policzki
i czoło. Bronzer może zastąpić róż, ale możesz również nałożyć dodatkowo bardzo cienką warstwę różu. Ważne, by nie przesadzić z pudrem brązującym. Za duża jego ilość może wywołać wrażenie przybrudzenia twarzy.

Rozświetlacz:
Rozświetlacze zawierają składniki odblaskowe - mikę lub inne minerały - które odbijają światło. Po nałożeniu na twarz, taki kosmetyk zapewni uroczy poblask Twoim oczom, brwiom, policzkom i linii szczeki. Rozświetlacze nakładamy dużym pędzelkiem, zaczynając od niewielkiej ilości i dostosowując ją potem ewentualnie do swoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na szczególnie promiennym efekcie, poszukaj tonującego kremu nawilżającego z rozświetlaczem.

Korektor:
Nawet w przypadku naturalnego wyglądu możesz zastosować korektor - upewnij się tylko, że zgrywa się z Twoją cerą. Rynek kosmetyków oferuje cały wachlarz możliwości dostosowanych zarówno do głównego koloru skóry jak i jej odcieni. Na przykład, w rejonie oczu może być potrzebny jaśniejszy korektor lub taki o lekko niebieskawym odcieniu. Natomiast wersja z zielonkawym tonem pozwoli zamaskować czerwień niespodziewanych przebarwień! Do nakładania korektora na przebarwienia, brązowe plamy i zaczerwienienia użyj odpowiedniego pędzelka ze sztywnym włosiem, następnie rozprowadź kosmetyk delikatnie i usuń nadmiar - osiągniesz naturalny wygląd.

Makijaż oczu:

Bardzo oszczędnie korzystaj z tuszu do kresek lub maskary. Ostry tusz do rzęs nie współgra z naturalnym makijażem. W zamian użyj kredki do w kolorze aksamitnego brązu, stosując technikę obrysowywania: poprowadź linię bezpośrednio wzdłuż linii rzęs, wypełniając przestrzeń między nimi małymi kropkami. Następnie użyj pędzelka, by delikatnie unieść powiekę i narysuj linię na spodniej krawędzi. Pamiętaj też o moim ulubionym triku: podkręć rzęsy zalotką, następnie nałóż maskarę w żelu.

Brwi:

Brwiom powinnaś poświęcić szczególną uwagę. Przede wszystkim doprowadź je do porządku, wyskubując wszystkie odstające włoski. Następnie, korzystając z pudru do brwi i małego pędzelka, dokładnie wypełnij puste miejsca subtelnym pigmentem zgranym z naturalnym kolorem Twoich brwi. Całość wykończ żelem do brwi, który nada im perfekcyjny wygląd przez cały dzień.

Usta:

Tutaj masz kilka opcji do wyboru: albo neutralny lub transparentny błyszczyk z pominięciem kredki do ust, albo szminka w kolorze o kilka odcieni ciemniejszym od naturalnego koloru ust. Odczekaj kilka minut, następnie zetrzyj ją. Pozostała ilość szminki będzie wyglądać jak Twoje naturalne usta, tylko lepiej.

Puder fiksujący:
To pozycja nieobowiązkowa, ale transparentny puder wzmocni trwałość makijażu i pozwoli uniknąć niechcianego błyszczenia się skóry. Oszczędnie nałóż puder, stosując duży pędzelek - przyciskaj go lekko, by puder lepiej przywarł do twarzy.

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji  i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:17:39 | NAMP2HLASPX02