Problemy z makijażem? Oto rozwiązania!

Print
Problemy z makijażem? Oto rozwiązania!
Problemy z makijażem? Oto rozwiązania!    

Nie ma nic gorszego od kryzysu kosmetycznego bez rozwiązania. Wszyscy mamy swoje ulubione sztuczki i porady dotyczące urody, dlatego postanowiłam podzielić się kilkoma z moich sprawdzonych w boju rozwiązań dla typowych problemów z makijażem...

Miękkie i gładkie usta

Nasze wargi nie mają zewnętrznej, ochronnej warstwy skóry zwanej rogową, co czyni je podatnymi na odwodnienie i spękanie. Jeśli chcesz, by Twoje usta były miękkie i gładkie, a szminki i błyszczyki wyglądały na nich idealnie, musisz złuszczać usta. Pierwszą techniką, jaką polecam do tego celu, jest delikatne masowanie warg okrężnymi ruchami przy pomocy mokrej szczoteczką do zębów. Nie trzeba przyciskać zbyt mocno - łagodne pociągnięcia z powodzeniem wystarczą do pozbycia się nierówności. Następnie zastosuj nawilżający balsam do ust - i gotowe. Inna metoda to peeling sporządzony z miodu (olej kokosowy lub oliwa z oliwek też się sprawdzą) i cukru spożywczego. Przygotuj niewielką ilość mieszanki i delikatnie wmasuj ją w wargi, złuszczając je. Następnie opłucz usta i nałóż balsam nawilżający. Te rozwiązania nigdy nie zawodzą.

Sposób na pokruszony puder lub cień do powiek
Czy kiedykolwiek kupiłaś sobie nowy cień do powiek, róż, puder brązujący lub puder do twarzy i niechcący go upuściłaś? Najprawdopodobniej pokruszył się wtedy na drobne kawałeczki i jest już nie do użytku. Znajoma makijażystka podpowiedziała mi rozwiązanie, które naprawdę działa! Po prostu dodaj do pudru odrobinę spirytusu chirurgicznego (70%) i wymieszaj tak, by utworzyła się jednolita pasta. Spłaszcz i wyrównaj powierzchnię pasty łyżką stołową i odstaw opakowanie na noc tak, by zawartość wyschła. Rano Twój puder będzie jak nowy!

Akcenty i podkreślenia

Prosta i niezawodna metoda na idealny puder brązujący lub róż to tzw. „Magiczna 3”. Dzięki niej podkreślisz swoje kości policzkowe i uwypuklisz pożądane rysy twarzy. Po nałożeniu podkładu, nałóż puder na pędzelek. Zacznij na bocznej części czoła, tuż nad skronią, i wyrysuj odwrotną „trójkę” podążając pędzelkiem w dół twarzy. Środek „trójki” powinien zakręcać na kości policzkowej, mniej więcej w połowie dystansu między skronią a nosem. Dół cyfry wyrysuj po linii szczęki, kończąc tuż pod kącikiem ust. Powtórz po drugiej stronie twarzy. Technika „Magicznej trójki” jest tak skuteczna, ponieważ obejmuje obszary twarzy, które powinny być naturalnie wystawione na promienie słońca. Jeśli chcesz, możesz jeszcze musnąć kości policzkowe rozświetlaczem - i gotowe.

Efekt „zroszonej skóry”
Jeśli Twoja skóra pozbawiona jest tego młodzieńczego blasku i wygląda dosyć matowo, spróbuj dodać trochę ulubionego kremu nawilżającego do podkładu w płynie - następnie nałóż mieszankę tak, jak zwykle. Dzięki dodatkowemu nawilżeniu Twoja skóra zyska naturalny, „zroszony” wygląd. Łatwizna!

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej i członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.
www.krsio.org.pl


pl-PL | 2018-02-23 08:32:44 | NAMP2HLASPX02