This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Tego lata chroń skórę w podróży

Print
Protect your skin this Summer
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że wsiadając do samolotu wyglądałaś olśniewająco, a po przybyciu na miejsce - jakby przybyło Ci 10 lat? Cóż, nie jesteś sama. We wnętrzu samolotu panuje niezwykle mała wilgotność, przez co Twoja skóra może się bardzo szybko odwodnić. Po kabinie krąży wciąż to samo, suche powietrze, które chłonie wszelką dostępną wilgoć - zwykle właśnie z naszej skóry. Cera sucha wysusza się jeszcze bardziej, a cera tłusta staje się jeszcze bardziej tłusta. Brzmi obłędnie, ale to prawda. Próbując kompensować ubytek wody, skóra zwiększa produkcję sebum. Co możemy zrobić, żeby się przed tym zabezpieczyć? Czytając dalej, poznasz moje porady dotyczące pielęgnacji skóry podczas podróży.

Nie zapomnij swojej kosmetyczki.
Po pierwsze, musisz wiedzieć, co wolno Ci zabrać ze sobą do samolotu, a co jest zabronione. Do małej, przezroczystej torby z suwakiem zapakuj wszystkie niezbędne drobiazgi: wilgotne chusteczki oczyszczające, krem nawilżający, balsam do ust, żel oraz krem do rąk.  Sprawdź, jaką ilość produktu możesz zabrać do samolotu - w USA, zgodnie z wytycznymi FTA, jest to 100 ml. Żeby właściwe zadbać o skórę, musisz mieć pod ręką ulubione kosmetyki do stosowania podczas lotu. Przygotuj się więc z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nie maluj się

Drogie panie, chwila prawdy. Nasza skóra zyska, jeśli do samolotu wejdziemy bez makijażu. Jeśli z jakiegoś powodu taka opcja jest wykluczona, warto zdecydować się na kompromis. Unikaj podkładów i pudrów, ponieważ zdecydowanie przyczynią się do wysuszania skóry. Odrobina tuszu do rzęs czy błyszczyka nie powinna jednak zaszkodzić. Jeśli muszę wejść na pokład samolotu w pełnym makijażu, zawsze potem udaję się do toalety, gdzie oczyszczam twarz chusteczkami nawilżającymi lub do demakijażu, a potem cichutko wracam na swoje miejsce.

Nawilżaj i chroń skórę
Pamiętaj, by podczas całego lotu mieć pod ręką krem nawilżający. Oznacza to, że kosmetyki muszą zostać przy Tobie, a nie w przechowalni nad siedzeniem. Im dłuższy będzie lot, tym częściej powinnaś się nawilżać - Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.

Nie zapomnij o filtrze przeciwsłonecznym

Konieczność ochrony przed promieniami słonecznymi podczas lotu może brzmieć trochę dziwnie, ale pomyśl - to właśnie wtedy jesteśmy najbliżej słońca, a szkło okien samolotu nie filtruje niszczących promieni UV. Pamiętaj więc o filtrze w kremie nawilżającym, skorzystaj z zasłonek w oknie lub wybierz miejsce po wewnętrznej stronie.

Pij i dbaj o nawodnienie
Nawodnienie to kluczowa sprawa podczas lotu. Żeby zapobiec odwodnieniu, unikaj alkoholu i pij dużowody. Susan Bowerman poradziła mi, żeby pić jedną szklankę na każdą godzinę lotu.

Wstąp do klubu pielęgnacji skóry w przestworzach
Kiedy dotrzesz już na miejsce, pamiętaj o oczyszczeniu skóry chusteczkami nawilżającymi lub scrubem. Dzięki temu pozbędziesz się wysuszonych komórek skóry i nadmiaru sebum nagromadzonego podczas lotu. Ostatnim etapem jest nałożenie balsamu nawilżającego na całe ciało zaraz po dotarciu do pokoju hotelowego lub mieszkania.

Pamiętaj o tych prostych poradach podczas podróży. Twoja skóra będzie świeża i nawilżona - nikt, kto spojrzy na Ciebie, nie pozna, że Ty i Twoja skóra macie za sobą bardzo długą podróż.

Napisane przez ekspertkę ds. urody, Jacquie Carter. Jacquie jest Dyrektorem ds. Edukacji i Szkoleń w zakresie Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife.
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 18:58:02 | NAMP2HLASPX01