This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Porady kosmetyczne w wielkim mieście

Print
Beauty tips for life in the city

Żyjesz w obszarze zurbanizowanym? Miejskie życie ma swoje zalety, ale minusem może być wpływ zanieczyszczeń na Twoją skórę.

Czym są zanieczyszczenia?

Zanieczyszczenia przybierają różne formy. Niektóre z nich możesz zetrzeć ze skóry i dostrzec na płatku kosmetycznym. Niektóre z nich są niedostrzegalne nieuzbrojonym w mikroskop okiem, np. szkodliwe gazy – dwutlenek azotu, dwutlenek siarki lub tlenek węgla. Wszystkie te zanieczyszczenia mogą wpływać na Twoje zdrowie i skórę.

Zanieczyszczenia mogą być odpowiedzialne m.in. za suchość i matowość skóry, niektóre alergie, podrażnienia, nadwrażliwość i zapalenia skóry oraz jej przedwczesne starzenie się. Szczególnie narażone są rejony twarzy, szyi i dłoni, ponieważ są one wystawione na działanie zanieczyszczonego powietrza.

Zanieczyszczenia pochodzą ze źródeł znajdujących się zarówno w Twoim domu, jak i poza nim. Przykłady zanieczyszczeń domowych to dym tytoniowy, roztocza, pleśnie, sadza z pieców i kominków, odświeżacze powietrza oraz spreje (np. lakiery do włosów, środki do czyszczenia mebli, perfumy). Wszystkie one mogą prowadzić do suchości skóry i podrażnień. Aby temu zapobiec, zadbaj o poprawę jakości powietrza, wpuszczając świeże powietrze do domu tak często, jak to tylko możliwe. Napływające powietrze zmniejszy stężenie zanieczyszczeń, co może bardzo pomóc Twojej skórze. Oczywiście, jeśli żyjesz w bardzo zanieczyszczonej okolicy, spróbuj uczynić powietrze w swoim domu możliwie jak najczystszym.

Zewnętrznymi źródłami zanieczyszczeń są: smog, kurz, spaliny samochodowe, tlenki diazotu, toksyczne metale, np. rtęć i ołów, amoniak,  etc. Substancje te zwiększają ilość wolnych rodników w naszym środowisku. Badania wykazały, że wolne rodniki niszczą i postarzają skórę, stopniowo uszkadzając komórki poprzez utlenianie.

Jak przeciwdziałać negatywnym efektom zanieczyszczeń skóry:

1.Oczyszczaj jak najdokładniej

Pierwszym krokiem jest usunięcie zanieczyszczeń i brudu ze skóry poprzez jej prawidłowe oczyszczenie. Jeśli żyjesz w wyjątkowo zanieczyszczonej okolicy, możesz oczyścić skórę nawet dwukrotnie. Wybierz odpowiedni dla Twojej skóry środek oczyszczający, który nie zawiera dodatkowych siarczanów i wyczyść dokładnie skórę, usuwając z jej powierzchni osady, np. makijaż, brud, nadmiar sebum i wszelkie chemikalia, z którymi mogłaś się zetknąć. Na koniec dobrze jest wykonać ponowne, szybkie oczyszczanie, dzięki któremu upewnisz się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Jeśli masz zatkane pory, mogą pojawiać się wypryski; to sygnał, że musisz nieco lepiej oczyszczać skórę.

2.Złuszcz zanieczyszczenia

Regularne złuszczanie może pomóc w ochronie przed negatywnymi skutkami zanieczyszczeń na skórze, które mogą prowadzić do suchości i matowej cery. Porządny peeling pomoże oczyścić pory i usunąć brud, sebum oraz zanieczyszczenia.

3.Postaw na przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze pomagają przeciwdziałać szkodliwym efektom wolnych rodników, wspierając zdrowy wygląd skóry. Możesz czerpać korzyści z działania przeciwutleniaczy, spożywając je (świetnym źródłem są borówki) lub stosując zawierające je kosmetyki. Szukaj środków oczyszczających, nawilżających i kremów, które zawierają przeciwutleniające witaminy C i E. Pomogą Ci one przeciwdziałać zanieczyszczeniom napotykanym w środowisku miejskim.

4.Używaj dobrego kremu nawilżającego

Kremy nawilżające zapewniają Twojej skórze wsparcie przeciwutleniaczy, dodatkowe nawilżenie i pomagają stworzyć barierę chroniącą skórę przed zanieczyszczeniami.

5.Unikaj godzin szczytu

Dla dobra swojej skóry spróbuj unikać przebywania w bardzo zanieczyszczonej okolicy podczas godzin szczytu (okresu największego ruchu). Im więcej samochodów znajduje się na drogach, tym bardziej jesteśmy wystawieni na zanieczyszczenia.

6.Używaj kremu do opalania

Nie ma powodu do NIE używania kremu do opalania przy wychodzeniu na zewnątrz. Nawet jeśli słońce nie wydaje się świecić szczególnie mocno, promienie UV uszkadzają Twoją skórę.

7.Zadbaj o nawodnienie

Woda jest dobra dla Twojego ciała i jeszcze lepsza dla Twojej skóry. Pijąc więcej wody, pomagasz nawodnić skórę. Jedz świeże, zawierające dużo wody owoce oraz te bogate w przeciwutleniacze. Delektuj się cytrusami, arbuzem, jabłkami – to pyszne, nawadniające przekąski.

Całkowite uniknięcie zanieczyszczeń jest prawie niemożliwe, ale dzięki tym prostym poradom być może zmniejszysz ich szkodliwy wpływ na swoją skórę.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 18:58:31 | NAMP2HLASPX01