This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Czy Twoja skóra jest odpowiednio nawilżona?

Print
Is your skin hydrated?

Wiele osób zmaga się z problemem wysuszenia i odwodnienia skóry. Na szczęście można zrobić wiele, by złagodzić ten stan.

Wysuszenie skóry dotyka najwięcej osób w sezonie jesienno-zimowym, ale niektórzy cierpią z tego powodu przez cały rok. Aby nawilżyć suchą skórę, trzeba zatrzymać w niej naturalną wilgoć. Jeśli skóra ulegnie bardzo mocnemu wysuszeniu, mogą pojawiać się na niej drobne pęknięcia, które czasami stają się bramą dla zarazków i bakterii. To może prowadzić do infekcji. Dlatego wysuszenie skóry jest problemem natury nie tylko estetycznej, ale i zdrowotnej. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry to ważny krok w ochronie organizmu przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Oto kilka skutecznych sposobów dbania o skórę, by wyglądała świeżo i młodo.

Wybierz odpowiedni kosmetyk do oczyszczania
Zazwyczaj im łagodniejsze kosmetyki, tym mniej szkodliwe dla skóry. Szukaj tych z formułami do cery suchej, które przeważnie mają postać mleczka lub kremowej emulsji. Rozglądaj się za kosmetykami, które mają w składzie kojący aloes o właściwościach nawilżających. Unikaj mydeł w kostce zawierających silne detergenty i substancje zapachowe. Nie stosuj ich do mycia twarzy i zachowuj ostrożność, wybierając kosmetyki do mycia ciała.
Rada: oczyszczaj skórę wyłącznie przy użyciu ciepłej wody. Zbyt gorąca woda może jeszcze bardziej wysuszyć skórę. Pamiętaj też, że im dłużej się kąpiesz, tym większe ryzyko wysuszenia skóry. Długa kąpiel, zwłaszcza w gorącej wodzie, może pozbawić skórę jej naturalnych substancji natłuszczających. Ponadto pocieranie skóry ręcznikiem może zdzierać z niej warstwę ochronną. Zaraz po osuszeniu, gdy skóra jest wilgotna, wmasuj kosmetyki nawilżające. Pomoże to zatrzymać w skórze naturalną wilgoć i substancje natłuszczające.

Nawilżaj ciało od stóp po głowę

Zastanów się, czy nie dodać do swojego programu pielęgnacji twarzy nawilżającego serum zawierającego antyoksydacyjne witaminy. Stosuj je przed nałożeniem kremu na dzień z SPF i odżywczego kremu na noc, ponieważ kosmetyki te wspomagają nawilżanie skóry i wygładzanie zmarszczek. Po kąpieli od razu wmasuj w ciało dobry balsam nawilżający. Zwróć szczególną uwagę na łokcie, kolana i stopy, a więc miejsca szczególnie narażone na wysuszenie. Powtórz aplikację w razie potrzeby.

Zainwestuj w nawilżacz powietrza
Nawilżacz powietrza przydaje się przez cały rok, a zimą to wprost konieczność dla osób mających suchą cerę. Chłodna mgiełka cudownie koi skórę. Jeśli kupisz urządzenie wystarczające na całe mieszkanie – świetnie. Jeśli nie, postaw urządzenie w sypialni, by wspomagało nawilżanie skóry nocą.
Rada: jeśli nie masz nawilżacza, postaw naczynie z gorącą wodą na kaloryferze, aby uzyskać podobny efekt.

Porządnie złuszczaj skórę
Porządne złuszczenie skóry od stóp po uszy naprawdę pomoże zachować odpowiednie nawilżenie skóry. Pomyśl o tym. Dobry scrub usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, odsłaniając nową, zdrową warstwę skóry. Złuszczenie starej warstwy umożliwia kosmetykom, zwłaszcza serum i kremom nawilżającym, szybsze i skuteczniejsze przeniknięcie w głąb skóry. Aby zwalczać wysuszenie, złuszczaj!

Nawilżaj się od środka
To najbardziej oczywista ze wszystkich wskazówek. Pij wodę. Kawa, napoje gazowane i soki… nie liczą się. Natomiast picie wody pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.
Wybierając kosmetyki niwelujące suchość skóry, szukaj takich, które zawierają: aloes, soję, owies, kwas hialuronowy i nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać nawilżenie na pożądanym poziomie. Masło shea, oliwa z oliwek, olejki: migdałowy, kokosowy i z awokado to wspaniałe naturalne składniki, o dobroczynnych właściwościach, które cudownie pielęgnują skórę.

To naprawdę proste. Drobne zmiany w codziennej pielęgnacji mogą złagodzić oznaki wysuszenia skóry. Dbaj o jej nawilżanie i ochronę przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pamiętaj, że zdrowa skóra jest najpiękniejsza.


PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 20:03:34 | NAMP2HLASPX01