This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Skóra wrażliwa, dbaj o nią mądrze

Print
winter_skin

Słuchanie o tym, że istnieją tylko trzy podstawowe rodzaje skóry – tłusta, wrażliwa i normalna – bywa frustrujące. Jeśli Twoja skóra nie pasuje do żadnej z tych kategorii, to wybór produktów do pielęgnacji skóry może okazać się nie lada wyzwaniem. Dziś podpowiemy, jak sobie radzić, jeżeli Twoja skóra nie należy do żadnej z tych trzech podstawowych kategorii lub jeśli nie potrafisz określić rodzaju swojej cery.

Cera wrażliwa często wymaga szczególnej dbałości. Dobrze jest znać rodzaj swojej skóry, aby wybrać odpowiedni plan pielęgnacji.

1. Chroń swoją skórę filtrem słonecznym

Filtr UV to podstawa pielęgnacji każdego typu skóry, jednak skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na żar i promienie słoneczne. Niezwykle istotne jest, aby osoby o wrażliwej cerze codziennie nakładały filtr słoneczny.

2. Postaw na delikatność, nie przesadź z oczyszczaniem skóry wrażliwej

Przesadne złuszczanie lub oczyszczanie skóry wrażliwej może prowadzić do podrażnień. Zalecane jest mycie skóry letnią wodną, ponieważ wysoka temperatura może powodować podrażnienia.

3. Unikaj obcisłych tkanin

U osób o skórze wrażliwej nie tylko twarz może wymagać delikatnego traktowania. W wielu przypadkach wrażliwość skóry dotyczy całego ciała! Dobierając ubrania, postaw na luźne, przepuszczające powietrze tkaniny.

4. Zadbaj o zdrowie skóry również od wewnątrz

Zdrowe nawyki, np. utrzymanie odpowiedniego nawodnienia i zbilansowanej diety oraz regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić Twoją kondycję oraz wygląd.

5. Wstępne testowanie nowych produktów to nie strata czasu

Kupowanie nowych produktów do pielęgnacji skóry lub makijażu może dać wiele radości, ale pamiętaj o przetestowaniu ich przed zakupem. Nałóż odrobinę produktu na mały obszar skóry w celu sprawdzenia jej reakcji. Jeśli masz wrażliwą skórę, to pewnie sama wiesz najlepiej, które jej obszary będą najbardziej odpowiednie do testu – polecam jednak nałożenie próbki produktu na skórę za uchem lub w innym mało widocznym miejscu. Jeśli w ciągu kilku kolejnych dni nie zaobserwujesz żadnych niepokojących reakcji skórnych, prawdopodobnie jest to odpowiedni dla Twojej cery produkt.

Pamiętaj o traktowaniu skóry z szacunkiem; to w końcu największy organ ludzkiego ciała. W pielęgnacji skóry, jak w życiu, nie ma prostych rozwiązań dla wszystkich, ta rada przyda się jednak każdemu: w przypadku podrażnienia skóry, skontaktuj się ze swoim lekarzem. Lepiej chuchać na zimne!

Pamiętaj: Termin „wrażliwa skóra” używany w tym artykule nie odnosi się do stanu zdiagnozowanego medycznie, który powinien być leczony zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 18:58:22 | NAMP2HLASPX01