This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Zdrowe serce: 3 powody, dla których warto pokochać trening kardio

Print
Cardio workout

Często kojarzymy dobrą formę z zewnętrznym wyglądem naszego ciała. Zmiany zewnętrzne, wynikające ze zwiększonej aktywności fizycznej, są zwykle najsilniejszym czynnikiem motywującym nas do wysiłku. Zależy nam na tym, by rezultaty naszej ciężkiej pracy znalazły swoje odbicie zarówno na wadze, jak i w lustrze.  Wizja szczuplejszych bioder lub smuklejszych nóg często wystarczy, by poprowadzić nas z kanapy do siłowni. Jednak dziś chcę Wam zdradzić tajemnicę - prawdziwe piękno i najważniejsze korzyści płynące z aktywności fizycznej są niewidoczne dla oczu.

Mam nowe ulubione powiedzenie: „Zadbaj o sprawność wewnętrzną”. Pisałam już kiedyś, że zewnętrzne zmiany w ciele zachodzą powoli, podczas gdy nasze wnętrze natychmiast reaguje na efektywne ćwiczenia. Kiedy zrozumiesz, że wpływ ćwiczeń na Twoje wnętrze jest znacznie ważniejszy od jakiejkolwiek satysfakcji z wyglądu zewnętrznego, nigdy nie odpuścisz już sobie żadnego treningu. 

Trzy niesamowite korzyści z treningu kardio

Trening kardio - korzyść 1: obniża tempo pracy serca w spoczynku
Podczas treningu Twoje serce musi pracować ciężej i szybciej pompować krew, co pozytywnie wpływa na jego ogólną efektywność.  Z czasem może to uczynić codzienne funkcjonowanie łatwiejszym. Konkretniej mówiąc, serce będzie wykonywać coraz mniej pracy, by podtrzymać aktywność organizmu. Często można to zaobserwować w postaci niższego tempa pracy serca w spoczynku.

Trening kardio - korzyść 2: wspomaga utratę wagi
Zwiększając poziom aktywności za pomocą ćwiczeń kardio, zmuszasz organizm do spalania dodatkowego paliwa zaspokajającego podwyższone potrzeby energetyczne. Nagromadzony tłuszcz jest podstawowym źródłem energii przy dłuższym treningu kardio. Zwiększony wydatek energii, w połączeniu z obniżonym spożyciem kalorii, może prowadzić do znacznej utraty wagi.

Trening kardio - korzyść 3: redukuje stres

Ćwiczenia kardio stymulują Twój mózg do produkcji pozytywnych neuroprzekaźników, czyli endorfin. Chociaż efekt ten zwany jest często „euforią biegacza”, do jego wywołania  wystarczy rundka tenisa lub zwykła przechadzka.

Samantha Clayton, Dyrektor ds. Edukacji Fitness w Herbalife
PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 20:05:56 | NAMP2HLASPX01