This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Dokonaliśmy aktualizacji naszej Polityki Prywatności. Kliknij tutaj aby przejrzeć zaktualizowaną wersję.

Zdrowy wygląd skóry przez cały rok.

Print
skora

Gdy pracujesz za dużo.

Bardziej niż o ilość pracy chodzi o liczbę godzin spędzanych w biurze. Zapewne siedzisz w pomieszczeniu, przez cały dzień wystawiona na działanie klimatyzacji lub ogrzewania. Tymczasem potrzebujesz świeżego powietrza, by Twoja cera wyglądała promiennie. Warunki środowiska,
połączone z codziennym stresem, spotkaniami i napiętymi terminami, mogą sprawiać, że cera nabiera ziemistego, bladego zabarwienia. Dlatego musisz zrobić dla niej (i dla siebie) przerwę. Pooddychać świeżym powietrzem, oderwać się od ekranu komputera, nałożyć na skórę dużo kosmetyku nawilżającego, by zapewnić jej nawilżenie i ochronę.

Jak oczyszczać skórę, by wyglądała zdrowo:

• Oczyszczaj ją dwa razy dziennie: rano i wieczorem przed pójściem spać - koniecznie. To, że skóra wygląda na czystą, nie oznacza, że taka jest. Mogą pokrywać ją niewidoczne zanieczyszczenia, które jej szkodzą. Pozbądź się ich.

• Unikaj zwykłych mydeł w kostce i stosuj kosmetyki stworzone do oczyszczania twarzy, delikatne i dobrane do Twojego typu cery.

• Nigdy nie wycieraj skóry ręcznikiem do rąk, używanym przez całą rodzinę. Możesz przenieść znajdujące się na nim bakterie na świeżo oczyszczoną twarz. Zrób szybki test – powąchaj ręcznik. Jeśli nie pachnie jak świeżo uprany, lepiej sięgnij po inny, zupełnie czysty.

• Opłukuj twarz ciepłą wodą, nie za gorącą, nie za zimną. Ekstremalne temperatury mogą podrażniać skórę i powodować jej uszkodzenia.

• Wykonuj zabieg złuszczający co najmniej raz w tygodniu. Delikatne złuszczanie usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, odsłaniając gładszą, jaśniejszą skórę. Tak jak w wypadku kosmetyku oczyszczającego, dobierz scrub do typu swojej cery.

• Raz na jakiś czas zainwestuj w profesjonalny zabieg kosmetyczny. Twoja skóra potrzebuje głębokiego oczyszczania – częstotliwość takiego zabiegu zależy od jej rodzaju. Poproś swoją kosmetyczkę, by pomogła określić, jak często powinnaś go wykonywać.

• Oczyszczając skórę wokół oczu, postępuj delikatnie. W tym miejscu skóra jest najcieńsza. Traktuj ją bardzo łagodnie.

Nakładaj kosmetyki w odpowiedniej kolejności

Każdy program pielęgnacyjny składa się z etapów, które należy kolejno wykonać, by uzyskać jak najlepsze efekty. Trzeba postępować zgodnie z zalecanym sposobem użycia i nakładać kosmetyki w sugerowanej kolejności. Pierwszy etap to oczyszczanie, następnie tonik, serum i kosmetyki nawilżające. Gdy stosujesz je w innej kolejności, ryzykujesz, że efekty będą mizerne lub nawet negatywne. Na przykład serum wnika w skórę głębiej niż krem nawilżający, dlatego trzeba rozprowadzić je najpierw. Jeśli nałożysz je na krem, nie będzie w stanie dobrze wniknąć w skórę i wykonać swojego zadania. Odwracając kolejność, możesz wywołać negatywną reakcję. Dlatego stosuj się do zaleceń, by skóra wyglądała jak najpiękniej. Następnym razem, gdy spojrzysz w lustro i poczujesz niezadowolenie z tego, co widzisz, przypomnij sobie o tych prostych krokach. Wypróbuj je i zobacz, czy zauważysz różnicę. Skóra potrzebuje troski z Twojej strony, by mogła nadal troszczyć się o Ciebie. Pamiętaj, że najpiękniejsza jest zawsze skóra najzdrowsza.

Nie zaniedbuj diety

Większość z nas zdaje sobie sprawę ze znaczenia zdrowego odżywiania. Prawidłowe odżywianie przynosi korzyści całemu organizmowi, pomaga nam wyglądać i czuć się doskonale. Wszystko, co dzieje się wewnątrz ciała, bezpośrednio odbija się na skórze. Gdy nie odżywiasz się właściwie, pojawią się na niej negatywne oznaki takiego stanu rzeczy. Cerze będzie brakować zdrowego, upragnionego przez nas wszystkie blasku. Wszystko, co dostarczasz organizmowi do wewnątrz, może wpływać na wygląd skóry. Gdy zdarzy Ci się imprezować w weekend i wypić trochę za dużo lub wypalić kilka papierosów, następnego ranka dokładnie przyjrzyj się sobie w lustrze. Na pewno zauważysz znaczącą różnicę w wyglądzie swojej skóry. Proste wskazówki Jacquie pomogą Ci zachować zdrowy wygląd skóry przez cały rok.

Autorką artykułu jest JACQUIE CARTER, Ekspertka kosmetyczna, Dyrektor ds. Odżywiania Zewnętrznego w Herbalife

PSSB Herbalife Polska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bespośredniej
https://pssb.pl/


pl-PL | 2019-02-15 20:09:40 | NAMP2HLASPX01